comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe tesislerinde büyük yenilik!

24 Ocak 2013, Perşembe 12:45

Fenerbahçe amatör şubeleri ve altyapı takımlarına hizmet veren Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri ile Fenerbahçe Burnu ve Todori Tesisleri'ndeki yenileme çalışmaları tamamlandı. Fikirtepe Tesisleri'ndeki çalışmalarda ise son aşamaya gelindi.

Çalışmalar kapsamında önemli ve ilginç bir uygulama da başlatıldı. Buna göre spor okullarında eğitim gören öğrencilerin velilerine, kafeteryalara monte edilen plazmalar aracılığıyla, çocuklarının antrenmanını izleme imkanı sunuldu.

Yenileme çalışmaları tamamlanan Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri yeni ve farklı bir görüntüye kavuştu. Tesiste bulunan büyük halı sahaya ait tribün kapatılarak koltukların tamamı değiştirildi ve velilere rahat bir ortamda çocuklarını izleme olanağı sağlandı. Alt yapı takımlarının ve futbol okulu öğrencilerinin soyunma odalarında yapılan çalışmalar sonucunda tuvaletler, duşlar, dolaplar ve sağlık odaları tamamen yenilendi. Altyapı voleybol oyuncularının kaldığı odalarda bulunan yataklar, dolaplar ve banyo değiştirilerek sporculara rahat bir ortamda konaklama olanağı sağlandı.Tesisteki badana boya çalışmaları da tüm hızıyla sürerken çatı da değiştirilerek yenilendi. Voleybol ve basketbol salonlarının parkeleri de değiştirildi, salonların boyanması da bitirildi ve oyuncuların hizmetine sokuldu.

Veliler kafeteryadan antrenman izliyor
Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'ndeki yenileme çalışmaları kapsamında bir ilke de imza atıldı. Futbol, basketbol ve voleybol salonlarına dijital skorboard monte edildi, ayrıca spor okullarında eğitim gören öğrencilerin antrenman yaptığı sırada velilerin tesisin kafeteryasında bulunan plazmalar aracılığıyla çocuklarını izleyebileceği bir sistem kuruldu. Öğrencilerin yemek yediği restorandaki masalar, sandalyeler ve plazmalar da değiştirildi. Fenerbahçe Fikirtepe Tesisleri'nde de yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürerken değiştirilen zemin hazır hale getirildi. Tesisin çatısı yenilendi, kantin ve soyunma odalarındaki çalışmalarda ise son aşamaya gelindi.

Todori ve Fenerbahçe Burnu'ndaki yenilikler
Fenerbahçe Spor Kulübü Todori Tesisleri'nde portatif bina yenilenerek kış bahçesi oluşturuldu ve burada bulunan masa ve sandalyelerle aydınlatma sistemi de yepyeni bir görüntüye büründü. Yenileme çalışmalarının yapıldığı diğer bir tesis de Fenerbahçe Burnu'nda bulunan ve Fenerbahçe Yüzme Şubesi'ne hizmet veren yüzme havuzları. Bu kapsamda açık havuzun balonu yenilendi ve değiştirildi.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!