comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den Galatasaray derbisindeki küfürle ilgili açıklama

06 Mart 2016, Pazar 17:16
Fenerbahçe'den Galatasaray derbisindeki küfürle ilgili açıklama

Fenerbahçe kulübü Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası Finali'nde oynanan Galatasaray maçı sonrası flaş bir açıklama yaptı. 

FutbolArena - Fenerbahçe kulübü resmi internet sitesinden Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası Finali'nde oynanan Galatasaray derbisinin ardından çarpıcı bir açıklama yayınladı. 

 

Fenerbahçe-Galatasaray Kadınlar Basktebol Türkiye Kupası finalinde küfür şoku - Fenerbahçe'den açıklama

 

Dün oynanan ve Galatasaray'ı mağlup ettiğimiz Kadınlar Türkiye Kupası Finali'nde, rakibin baş antrenörü Ekrem Memnun'un müsabaka boyunca başta Takım Menajerimiz Didem Akın ve teknik ekibimizi hedef alan küfürleri, tarafımızdan dikkatle takip edilmiştir.

Ay-yıldızlı formamızın da bir dönem baş antrenörlüğünü yapmış olan bahse konu şahsın, dünkü müsabaka boyunca sporun ruhuna her koşulda aykırı, özellikle bir kadın profesyonelimizi hedef alan davranış ve küfürleri, saha komiseri, federasyon yetkilileri, Galatasaray benchi ve yöneticileri tarafından da açıkça duyulmuş, ancak şahsı konu ile ilgili uyarma zahmetinde bulunulmamıştır.

Maç boyu devam eden tacizkar tavırların ve küfürlerin  sahibi Ekrem Memnun'un, bu tavırlarına ilişkin görüntü ve ses kayıtlarının, yayıncı kuruluşta bulunduğuna emin olmakla birlikte, konu ile ilgili federasyon temsilcileri tarafımızdan bilgilendirilmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan haklı beklentimiz, söz konusu şahsın kendini bilmez hakaret ve küfürlerinin kesinlikle karşılıksız kalmaması, özellikle bir kadın profesyonelimiz başta olmak üzere teknik ekibimize yönelik küfürlerin mimarı Ekrem Memnun'a hak ettiği yaptırımın ivedilikle uygulanmasıdır.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!