comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Luis Nani, Fenerbahçe'den ayrılacak mı?

12 Şubat 2016, Cuma 13:18
Luis Nani, Fenerbahçe'den ayrılacak mı?

Fenerbahçe'nin yıldızı Nani'nin sezon sonunda transfer olabileceği kaydedildi.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin sezon başında transfer ettiği ve devre arasında da Çin'den astronomik bir teklif alan Luis Nani'nin Mayıs ayında takımdan ayrılabileceği iddia edildi.

Luis Nani transfer olacak mı?


Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre; Shanghai Shenhua'nın iki hafta önce yaptığı 8+2 milyon Euro'luk teklif, Başkan Aziz Yıldırım tarafından geri çevrilmişti. Fakat bugün'ün ortaya çıkardığı gerçek, Fenerbahçeli taraftarları üzecek cinsten. Çünkü Nani'nin sözleşmesinde “1. yılın sonunda 8.5 milyon Euro'ya serbest kalır” maddesi var. Eğer Shanghai, Nani için teklifini sezon sonu yinelerse transferde mutlu sona ulaşacak.
 

Luis Nani, Çin'e mi transfer olacak?

 
Sözleşmedeki madde nedeniyle Başkan Yıldırım'ın transferin önüne taş koyma şansı da bulunmuyor. Çin kulübü adına görüşmeleri yürüten FIFA menajeri Marco Kırdemir de mayıs ayında Nani'ye ayrılık gözüktüğünü söyledi. Kırdemir, “Mayısta teklifimizi yapacağız. Nani için Çin ve Shanghai takımı çok cazip. Sanırım yaz döneminde bu iş olur. Ben kişisel anlamda Ocak ayında olmasını arzu ederdim. Fenerbahçe 8.5 yerine 10 milyon Euro'ya ulaşan bir para kazanabilirdi” dedi.

Yıldırım'ı yanlış yönlendirmişler
 
FIFA menajeri Marco Kırdemir, Aziz Yıldırım'ın yaptığı açıklamanın aksine Nani için Shanghai Shenhua'nın yaptığı teklifin 20 milyon euro değil, 8+2 milyon euro olduğunu söyledi. Kırdemir, “Sayın başkanı ‘20 milyon euro teklif getiriyoruz' diye yanlış yönlendirmiş olabilirler. Ama eldeki tek resmi teklif bizimkisi. Bu Aziz Bey'in de elindedir. Mayısta Nani için tekrar geleceğiz” diye konuştu.

Aydın Cingiz ile Bi' Dakka | Ersun Yanal sorumluluktan kaçabilir mi?


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.