comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Nihat Özdemir'den şike davası açıklaması

05 Ekim 2015, Pazartesi 19:10
Nihat Özdemir'den şike davası açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Nihat Özdemir "(Futbolda şike davası) Kararı savcı değil hakim verir. Savcı teklif etti, hakim 9 Ekim'de kararı verecek" açıklaması yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Nihat Özdemir, "Futbolda şike" davasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın beraatinin istenmesiyle ilgili, "Kararı savcı değil hakim verir. Savcı teklif etti, hakim 9 Ekim'de kararı verecek" dedi.

Özdemir, Gaziantep Üniversitesi'nde katıldığı söyleşinin ardından AA muhabirinin sorularını cevapladı.

"Futbolda şike" davasıyla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Özdemir, "Savcı beraat istedi. Karar cuma günü. Karar çıkmadan konuşmak doğru değil. Netice olarak kararı savcı değil hakim verir. Savcı teklif etti, hakim 9 Ekim'de kararı verecek" ifadelerini kullandı. 

UEFA Başkanı Michel Platini'nin Türkiye'yi ziyaret etmesi durumunda, kendisiyle bir görüşme yapıp yapmayacağı yönündeki soruya da Özdemir, "13 Ekim'de biliyorsunuz İzlanda ile Konya'da maçımız var. Platini'nin o maça gelip gelmeyeceği konusunda henüz bize haber gelmedi. Ben de o gün Konya'da olacağım. O, UEFA'nın başkanıdır, ben de TFF Başkan Vekiliyim. Ortam olursa tabii ki konuşurum, niye konuşmayayım?" cevabını verdi. 


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!