"/> ">

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fikret Orman'dan Fenerbahçe derbisi yorumu

27 Eylül 2015, Pazar 14:40
Fikret Orman'dan Fenerbahçe derbisi yorumu

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman: "Her derbinin kendine göre bir havası, tarihi vardır. Kazanmak istiyoruz ve inşallah kazanacağız"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Spor Toto Süper Lig'de bu akşam Fenerbahçe ile önemli bir derbi maçı yapacaklarını belirterek, "Kazanmak istiyoruz ve inşallah kazanacağız" dedi.

Kurban Bayramı vesilesiyle Akaretler'de bulunan kulüp binasındaki divan kurulu lokalinde düzenlenen bayramlaşma töreninin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fikret Orman, Fenerbahçe ile yapacakları derbinin centilmence geçmesi dileğinde bulundu.

Siyah-beyazlı kulübün başkanı, derbilerin zor mücadeleler olduğunu kaydederek, "Her derbinin kendine göre bir havası, tarihi vardır. Bugün de ayrı bir tarih yazılacaktır. Kazanmak istiyoruz ve inşallah kazanacağız. Karşı taraf da kazanmak isteyecektir. Skoru oyuncuların belirleyeceği bir maç olmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

Fenerbahçe derbisinin ayrı bir motivasyon gerektirmediğini aktaran Fikret Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Önemli bir derbi maçı. Epey zamandır derbi kazanamıyoruz. Onun da bizde bıraktığı bir stres var. Açıkçası bu kadar emek, yoğun çalışma ve mücadele ile bunu hak ettiğimizi düşünüyoruz. Bugün futbolcularımızın bana, yönetim kuruluna ve tüm Beşiktaş camiasına derbi galibiyetini hediye edeceklerini düşünüyorum."

 
"30 bin kişinin olacağını tahmin ediyorum"

Fikret Orman, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini Atatürk Olimpiyat Stadı'nda 30 bin civarında taraftarın takip etmesini beklediklerini söyledi.

Siyah-beyazlı taraftarlara tribüne gelmeleri yönünde çağrıda bulunan Fikret Orman, "Tahmin ediyorum bu akşam kombinelerle beraber tribünde 30 bin kişi olacak. Bu rakamın bu sene daha fazla olması gerekiyor. Tatil, hava güzel, her şey müsait ve güzel bir derbi var" ifadelerini kullandı.  

 

Bayramlaşma töreni gerçekleştirildi

Beşiktaş Kulübü'nde geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı.

Törene, başkan Fikret Orman'ın yanı sıra yöneticiler Ahmet Ürkmezgil, Metin Albayrak, Erdal Torunoğulları, Hakan Özköse, Erdal Karacan ile divan kurulu ikinci başkanı Osman Akalın, divan kurulu üyeleri, altyapı sporcuları ve kulüp personeli katıldı.

Fikret Orman, yaptığı konuşmada siyah-beyazlı camianın ve taraftarların bayramını kutladı.

Geleneksel bayramlaşma töreni, iyi dileklerin sunulması ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)