comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Van Persie: 'İlk kez kontrol bizde değil'

10 Eylül 2015, Perşembe 15:20
Van Persie: 'İlk kez kontrol bizde değil'

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldız futbolcusu Robin van Persie, 10 yıldır Hollanda A Milli Takım forması giydiğini ve ilk defa kontrolün kendilerinde olmadığını söyledi.

Sarı lacivertli futbolcu Robin Van Persie, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu 8. maçında Konya'da Türkiye'ye 3-0 yenildikleri maça da değinen Hollandalı golcü futbolcu, ligde 13 Eylül Pazar günü oynayacakları Kasımpaşa maçı hakkında da konuştu.

"10 YILLIK HOLLANDA KARİYERİMDE İLK DEFA KONTROL BİZDE DEĞİL"
Türkiye mağlubiyeti sonrasında grupta kontrolü kaybettiklerini belirten Robin Van Persie, "Aslında Türkiye maçından önce kontrolün hala bizde olduğunu düşünüyorduk, çünkü 1 puan öndeydik ve maça o şekilde çıktık. 10 yıllık Hollanda kariyerimde, ilk defa kontrol bizde değil. 10 yıldır Hollanda milli takımında oynuyorum ve bu sürede kontrolün bizde olmaması bizim için felaket bir durum." diyerek, şöyle devam etti:

"Hollanda milli takımı olarak umudumuzu korumak zorundayız. Türkiye'nin iki maçtan da beraberlikle ayrılmasını veya bir maçını kaybetmesini umuyoruz. Biz de aynı şekilde iki karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak mecburiyetindeyiz yoksa play off'ta yer alamayacağız ve Avrupa şampiyonasına katılamayacağız. Bunun bizim için düşüncesi bile zor, çok kötü durum. Şu anda yapmamız gereken şey önümüzdeki iki karşılaşmayı da kazanmak ve daha sonra da bizim için işlerin diğer karşılaşmalarda da iyi gitmesini beklemek. Bu iki karşılaşmayı kazanmayı Hollanda halkına ve bizi destekleyen taraftarlara borçluyuz."

Hafta sonu Kasımpaşa ile oynayacakları karşılaşma için ise Hollandalı oyuncu, "Ryan Donk ve Babel'i tanıyorum. Kasımpaşa'da oynamış ve oynamakta olan futbolcular. Donk hala Kasımpaşa'da, Babel ise geçtiğimiz birkaç sezon Kasımpaşa formasını giydi. Kasımpaşa hakkında geçtiğimiz yıllarda birkaç maçlarını izlemek dışında şu anda pek fazla bilgim yok. Kasımpaşa ile ilgili kafamda net bir resim yok. Önümüzdeki birkaç gün takım içinde onlarla ilgili görüntüleri izleyeceğiz ve analiz edeceğiz. Daha net bir resim oluşturacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)