comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Bülent Uygun: 'Aziz Yıldırım'ı neden seveyim'

10 Eylül 2015, Perşembe 10:33
Bülent Uygun: 'Aziz Yıldırım'ı neden seveyim'

Teknik Direktör Bülent Uygun, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Katar'da teknik direktörlük kariyerini devam ettiren Bülent Uygun, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım için, "En mutlu günümde yanımda olmamış birini neden seveyim ki?" dedi.

"Onun yüzünden hapis yattım"
Fanatik Gazetesi'ne konuşan Bülent Uygun, "Aziz Yıldırım'ı sevmem dememin sebebi ona yapılan kumpas yüzünden biz de hapis yattık ve 8 ay cezaevinde kaldım onun yüzünden. Ama o benim en mutlu günüme gelmedi. Böyle bir insanı niye seveyim. İnsan en azından bir yöneticisini yollardı ama ne dost ne arkadaşlık onun için önemli bir şey değil. Sivasspor'u çalıştırırken faul sonrası yedek kulübesinin camlarını sinirden kırınca, ‘Ben varken Fenerbahçe'ye asla gelemez' diyen bir adamı niye seveyim ki?" dedi.

"Yurtdışına kaçtılar"

3 Temmuz sürecinde kendilerine operasyon düzenleyenler hakkında da konuşan Uygun, "Bize bu operasyonu yapan emniyettekiler bir inşaat şirketinden 800 milyarlık evi, 3 milyarlık maaşla nasıl almışlar bir açıklasınlar. Nurculuk başka birşey bunlar başka bir yapı birbiriyle karıştırılmasın. Bir tarafta vatanı sevenler diğer tarafta vatanını satanlar var. 17 Aralık 2013'ten bir ay önce Amerika'da kimler bir araya gelmiş ne kararlar alınmış, neler görüşülmüş bunun cevabını versinler" ifadelerini kullandı.

"İyi ki Asker selamı vermişim"

Gol sevinçlerinden sonra yapılan Asker selamını ilk olarak kendisinin verdiğini hatırlatan Bülent Uygun, "Ben 1994'te asker selamı veriyordum şehitlerimiz için. Şimdiki dönemi görünce 20 yıl evvel böyle bir şey yaptığım için gurur duyuyorum, iyi ki vermişim" diye konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"