comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

AK Parti'den Fenerbahçe'ye sert yanıt

03 Eylül 2015, Perşembe 09:55
AK Parti'den Fenerbahçe'ye sert yanıt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 'milli takıma oyuncu verip vermeme' tartışması nedeniyle kendisine, 'Bu işlere burnunu sokmasın' mesajını gönderen Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'ya çok sert bir yanıt verdi.

Fenerbahçe Kulübü ile AK Parti arasında “Milli takıma oyuncu vermeme” ile başlayıp, “Her gün cenaze kalkıyor. Bunu çözsünler” ile devam eden kavga büyüyor. Kavgaya son olarak Fenerbahçe bayrağı-Türk bayrağı polemiği de eklendi.
 
Kavga, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in seçim hükümetine bakan vermeyen CHP ve MHP'yi eleştirileriyle Fenerbahçe'nin milli takıma oyuncu vermeme kararı arasında kurduğu bağlantıyla başladı. AKP'li Şahin, CHP ve MHP Genel Başkanlarının bu konudaki tavrını Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın tavrına benzeterek, “Geçtiğimiz hafta spor kamuoyunda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklaması damga vurmuştu ve ‘Ben basketbol milli takımına Fenerbahçe'den oyuncu vermeyeceğim' demişti. Sebebini de açıklamıştı; "Bunun gibi milli hükümet diye değerlendirebileceğimiz seçim hükümetine siyasi partiler karşı çıkmamalıydı, kendi içlerinden davet edilen milletvekilleri olduğunda. Ben Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını Aziz Yıldırım'ın tavırlarına benzetiyorum. Biz milli hükümete oyuncu vermeyeceğiz, biz bu hükümete geçici hükümete milletvekillerimizi göndererek Bakan yapmayacağız demeleri son derece yanlıştır” demişti.

"CENAZELERE ÇÖZÜM BULUN" 
 
Şahin'e yanıt Fenerbahçe adına Genel Sekreter Mahmut Uslu'dan gelmişti. Uslu, Şahin'e, “Eskiden Spor Bakanlığı yapmış Mehmet Ali Şahin'in bugünkü açıklamasını çok üzülerek ve şaşırarak izledik. Sayın Aziz Yıldırım'ı biz konuşturmadık, biz geldik. Lütfen siyasetçiler, siyasetlerini yapsınlar. Biz spor adamıyız, siyasete girmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Bizi tahrik etmesinler, rica ediyoruz. Mehmet Ali Şahin'in dikkatini çekiyorum. Kendisi siyasetini yapsın, bu işlere burnunu sokmasın. Milli takımlara oyuncu vermeyenleri, koalisyona diğer partilere benzetiyorlar. Bizi lütfen siyasete sokmayın, daha ağır cevaplar alırsınız. Çok önemli işler olur. İşinize bakın. Türkiye'de her gün bir cenaze kalkıyor. Önce bunları çözün, politika yapın” diyerek sert çıkmıştı.
ŞAHİN: FENERBAHÇE'NİN BAYRAĞI TÜRK BAYRAĞINDAN ÜSTÜN DEĞİLDİR
 
Mehmet Ali Şahin, Cumhuriyet'in sorusu üzerine Uslu ve Şahin'i bayrak örneği vererek yanıtladı. Şahin şöyle dedi:
 
“Fenerbahçe'nin sarı lacivert bayrağı Türkiye'nin ay yıldızlı bayrağından daha üstün değildir. Ay yıldızlı bayrak daha üstündür ve değerlidir. Ben onlara, bir konuda görüşümü açıklarken ‘Milli takıma niye oyuncu vermiyorsunuz, verin' dedim. Onlar bana mafyavari tehditler savurdular ve beni susturmak istediler. Böyle şey olmaz. Kaldı ki ben eski Gençlik ve Spor Bakanı'yım. Tabi ki bu konuda görüşlerimi söyleyeceğim. Tabi ki eleştireceğim. Eleştiri hakkım var. Beni bu açıklamalarıyla susturamazlar. Ben konuşurum.”

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)