comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım'dan sert açıklama

28 Ağustos 2015, Cuma 18:10
Aziz Yıldırım'dan sert açıklama

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım sert bir açıklama yayınladı.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım resmi internet sitesi üzerinden Vitor Pereira'ya yönelik yapılan eleştirilere sert yanıt verdi.

Hedefteki isim Rıdvan Dilmen mi?
Aziz Yıldırım'ın bu eleştirisinin Rıdvan Dilmen'e olduğu konuşuluyor. Ünlü yorumcu Pereira'nın basın toplantısında yaptığı şakalar üzerine, "Ben hayatımda böyle kötü bir basın toplantısı görmedim. Fenerbahçe'nin hocası ha ha ha hi hi hi gülüyor. Kıyafetim nasıl diye gazetecilere soruyor. Böyle bir şey olur mu? Sonra da futbol konuşalım diyor" demişti.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklaması;

Sezon başından bu yana Teknik Direktörümüz Sayın Vitor Pereira'ya karşı özellikle Fenerbahçe'de daha önceki yıllarda futbolcu ve antrenör olarak görev yapmış bazı isimler tarafından sistemli bir karalama kampanyası yapılmaktadır.

Henüz göreve yeni başlayan Pereira ile ilgili sürekli olarak yersiz karalama yapan, Fenerbahçeli olan ve Fenerbahçe'de görev yapmış bu eski antrenörlerin kendi görev yaptıkları dönemde Fenerbahçe'ye nasıl futbol oynattıkları, herkes tarafından bilinmektedir.

Bu kişiler önce görev yaptıkları dönemdeki Fenerbahçe'nin maç kasetlerini izleyerek takıma nasıl futbol oynattıklarını hatırlamalı, ondan sonra yeni hocamız ile ilgili yaptıkları tenkitlerini gözden geçirmelidirler.

Eğer bu tür kasıtlı tenkit ve sistemli karalamalarınız devam ettiği takdirde, görev yaptığınız dönemin maçlarını televizyonumuzda tek tek izlettirip icraatlarınızı kamuoyuyla paylaşacağım. Daha sezonun ilk haftaları olmasına rağmen  teknik direktörümüz Pereira'ya  el birliği ile saldırırken ben de size sormak isterim: Şu anda hanginiz hangi külüpte çalışıyor? Fenerbahçe dışında hangi kulüpte hangi başarıları elde ettiniz? Örneğin Aykut Kocaman ya da İsmail Kartal'a gösterdiğiniz sabrı neden yeni hocamıza göstermiyorsunuz? Yaptığınız bu davranış ve tavırla Fenerbahçe Spor Kulübü'ne zarar vermektesiniz.

Şahsiyetli ve kişilikli yapılacak her türlü tenkidi her zaman saygıyla karşıladık, yine karşılayacağız. Ancak hakaret ve karalama şeklinde yapılan tenkitlere de en sert şekilde cevap vereceğimizi bilmenizi isterim.

Yeni hocamıza herkes yardımcı olmalı, tenkitlerinizi karalayıcı bir şekilde değil, yapıcı bir biçimde dile getirmelisiniz, doğru olanı da budur.

Saygılarımla

Aziz Yıldırım

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)