comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emre Belözoğlu'na Ömer Onan modeli

29 Haziran 2015, Pazartesi 08:59
Emre Belözoğlu'na Ömer Onan modeli

Fenerbahçe Yönetimi, sözleşme yenilememe kararı aldığı Emre Belözoğlu'na sürpriz bir teklif getirdi.

Sarı-lacivertli takımın formasını sekiz sezon giyen tecrübeli oyuncuya, “Geçtiğimiz sezon Ömer Onan'ın da durumu seninkine benzerdi. O başka kulüpte oynamak yerine profesyonel olarak F.Bahçe'ye hizmet etmeye karar verdi. Sen de aynı yolu izlersen 2-3 yıl sonra bu kulübün bir numarası olabilirsin” denildiği öğrenildi.
 
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Teknik Direktör Vitor Pereira'nın raporu sonucu yeni sözleşme yapmama kararı aldıkları Emre Belözoğlu'na sürpriz bir teklif getirdiler.
 
Sportif Direktör Terraneo'nun, Fernandao'nun imza töreni sırasında “Emre ile yeni sözleşme yapılmayacak” sözleri sonrası tecrübeli oyuncuyu Başkan Yıldırım ile Uslu hemen telefonla aradı. Olayın bu şekilde gelişmesinin kendilerini de rahatsız ettiğini ve hatalı olduklarını dile getiren ikili Emre'ye “Eğer başka bir kulüpte forma giymeyi düşünmüyorsan Ömer Onan gibi kulüpte çalışmaya başlayabilirsin” önerisini sundular.
 
Sekiz sezon sarı-lacivertli formayı giyen Emre'ye görüşme sırasında, “Geçtiğimiz sezon Ömer Onan'ın da durumu seninkine benzerdi. O başka kulüpte oynamak yerine profesyonel olarak Fenerbahçe'ye hizmet etmeye karar verdi. Ücretinin yarısı karşılığı menajerlik görevini kabul etti. Bak bir yılı geride bıraktı. Sen de aynı yolu izlersen 2-3 yıl sonra bu kulübün bir numarası olabilirsin. Senin gibi futbolu iyi bilen, yabancı dili olan, Avrupa'da oynamış, birçok meziyeti bulunan birinin bu kulübe saha dışında da önemli hizmetleri dokunabilir. Ancak yine de futbol hayatını aktif olarak sürdürmek istersen, buna saygı duyarız. Bu teklifimiz her zaman için geçerlidir. Sen bu kulübün bir evladısın” ifadelerinin kullanıldığı öğrenildi.
 
Fenerbahçeli yöneticiler Emre konusunda geç kaldıklarının da altını çizerken, “Keşke birkaç gün önce bir araya gelip karşılıklı bu işi noktalasaydık” yorumunu da yaptılar.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.