comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Volkan Demirel'den küfür açıklaması! 'Sahada futbolcu kalmaz'

19 Şubat 2015, Perşembe 10:34
Volkan Demirel'den küfür açıklaması! 'Sahada futbolcu kalmaz'

Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel, geçtiğimiz günlerde Trabzon maçı sonrası yaşananlarla ilgili Tahkim Kurulu'na savunmasını verdi.

Söz konusu savunma, bugün değerlendirilecek. Volkan son derece üzgün. Yakın çevresine yaşadıklarını anlatıyor ve bunların ancak kendisinin başına gelebileceğini söylüyor.
 
Demirel'e göre ismi ‘Fenerbahçeli Volkan' olmasa ne böyle bir rapor yazılacaktı, ne de böyle bir konu gündeme gelecekti. Peki Volkan, yaşananları yakın çevresine nasıl anlatıyor?
 
‘HAKEMLE BİRLİKTE YÜRÜDÜK'
 
Volkan Demirel, yakınlarına yaşananları şu şekilde aktarıyor:
 
- Hakemle konuşuyorduk. O sırada Caner'e kırmızı kart gösterdi. ‘Neden kırmızı verdin' dedim. ‘Allah seni kahretmesin dedi. O nedenle attım' karşılığını verdi. Bu sözler ve maçın gerginliği üzerine daha da gerildik. Sonra hakemle içeri yürüdük. Öndeydim. Aramızda 5-6 metre vardı. Kendi kendime söyleniyordum. Hakeme söylemem ve duyması zaten mümkün değildi.
 
‘HERKES KENDİ KENDİNE SÖYLENİR'
 
- İçeri giderken, ‘İki tane o... ç...'dan etkileniyorlar. Sonra da haklarımız yeniliyor' dedim. Kimseyi kastetmedim. Ne bir kulüp başkanı, ne de başka birini. Maçtan sonra her söylenen futbolcunun sözleri rapora yazılırsa sahada ne yerli, ne de yabancı bir futbolcu kalır. Tüm oyuncular maç sonu kendi kendine söylenir. Hakem bunu bildiği için raporuna yazmamış. Ama temsilci yazınca, yazmak zorunda kalmış. Yaşanılanlar temsilcinin işgüzarlığı...
 
"BAŞKASI SÖYLESE RAPORA YAZILMAZDI"
 
Fenerbahçeli kaleci, “O sözleri ben değil başkası söylese, raporda yer almazdı. Yazılacaksa, herkesi yazsınlar” dedi.
 
Sarı lacivertli ekibin tecrübeli kalecisi Volkan, Trabzonspor maçı sonrası yaşanan olayda çifte standart olduğunu dile getirerek, “Orada o sözleri Volkan Demirel değil başka bir futbolcu söylemiş olsaydı, ifadeler asla rapora yazılmazdı. Yazılacaksa herkesi yazsınlar. Öyle olursa da, ne futbolcu ne de teknik direktör kalır” ifadelerini kullandı.
 
"HAKEM İLE TFF ÇELİŞİYOR"
 
Fenerbahçe, Volkan Demirel'le ilgili savunmasını Tahkim Kurulu'na verdi. Fenerbahçe'nin savunmasında özet olarak şu ifadeler var:
 
- TFF bile kendi açıklamasında maçın olağanüstü bir durumda olduğunu belirtti. Volkan Demirel ‘İki kişi aradı' ifadesini kullanmıyor. Burada kast edilen şey hakemlerin kamuoyunun etkisi altında kalması. Zaten 1 kişi arıyor. Hakem, raporuna, ‘İki o... ç... aradı' diye yazmış. Oysa Volkan ‘İki o... ç...'dan etkilendiniz' diyor.
 
‘GENEL KONUŞMA'
 
- Burada hakem de TFF de kendisi ile çelişiyor. İki kişi aradı da biz mi bilmiyoruz? Hakemi 1 kişi arıyor. Volkan bu sözleri ile genel bir konuşma yapmıştır. Hakemi kamuoyundaki herkes etkileyebilir. Herhangi biri de olabilir bu kişi. Burada bir yöneticinin kastedildiği doğru değil.
 

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.