comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İşte Fenerbahçe'nin başarısındaki 4 sır

02 Şubat 2015, Pazartesi 10:21
İşte Fenerbahçe'nin başarısındaki 4 sır

Fenerbahçe'de son haftalarda yaşanan değişimin arkasında 4 sır var. İşte sarı lacivertlileri yükselten nedenler...

Sezona sancılı bir şekilde başlayan Fenerbahçe ligde son 7 karşılaşmadır kazanıyor. Sarı-Lacivertlilerde “Bu değişim nasıl ortaya çıktı” sorusu akıllara geliyor.
 
Fenerbahçe'deki kimlik değişiminde temel faktörler şöyle:
 
1- EGEMEN-ALVES UYUMU
 
Egemen Korkmaz'ın sakat olduğu dönemlerde İsmail Kartal, stoper bölgesini oluşturmakta zorlandı. Egemen'in dönmesi, Alves'in de formunu yakalamasıyla birlikte Kartal, ideal ikilisini buldu. 7 maçlık periyotta iki futbolcu 4 müsabakada birlikte oynadılar. Takım bu maçlarda sadece 1 gol yedi.
 
2- KANATLARA GÜVEN GELDİ
 
Fenerbahçe'nin kanat bekleri Caner ve Gökhan 7 maçlık seride takıma daha çok katkı sağlamaya başladı. Stoper uyumunun yakalanmasıyla birlikte iki oyuncunun güveni yerine geldi. İkili ileriye daha çok çıkmaya başladı. Böylece hücum kapasitesi güçlendi.

3- EMENİKE ZAYIFLADI
 
İlk 16 haftada sorunlar yaşayan Emenike ile hazırlık döneminde özel olarak ilgilenildi. Fazla kilolarından kurtuldu. Kartal, öğrencisiyle birebir görüştü. Kasımpaşa ve Karabük maçlarında eski Emenike izlenimleri vardı.
 
4- ‘KALEYİ GÖRÜNCE ŞUT ÇEKİN'
 
İsmail Kartal, öğrencilerine “Kaleyi görünce şut çekin” talimatı verdi. Kasımpaşa'da Kuyt, Karabük'te Selçuk ile bu şekilde gol bulundu.

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.