comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Moussa Sow 15 saat yolculuk yaptı

31 Ocak 2015, Cumartesi 11:05
Moussa Sow 15 saat yolculuk yaptı

Afrika Uluslar Kupası'nın yapıldığı Ekvator Ginesi'nden, Senegal'e, oradan da Fransa'ya uçan Sow, İstanbul'a dün sabah ulaştı.

Fenerbahçe'nin golcüsü Moussa Sow, maceralı bir yolculuk sonrası Afrika Kupası'nın ardından İstanbul'a geldi ve Karabük maçı için takıma katıldı.
 
Senegalli yıldız, Afrika Kupası'ndan milli takımının elenmesinin ardından hemen Türkiye'nin yolunu tuttu. Ekvator Ginesi'ndeki organizasyonun ardından Senegal'in başkenti Dakar'a 1.5 saatlik bir yolculuk yapan Sow, buradan da Paris uçağına binerek 5.5 saatin ardından Fransa'ya ulaştı.
 
PARİS'TE SABAHLADI
 
Orada sabahlayan Sow, uçağa atlayarak 3.5 saatte İstanbul'un yolunu tuttu. Golcünün yolculuğu bununla da bitmedi. İstanbul'a iner inmez ayağının tozuyla takım otobüsüne yetişen ve Karabük'e giden Senegalli, 4.5 saatlik bir yolculuk daha yaptı ve toplam 15 saatlik bir yolculuğun ardından zorlu deplasmanda takımını yalnız bırakmadı.
 
Karabük'te Sow'dan faydalanmak isteyen İsmail Kartal futbolcusunun her adımını takip etti. Paris'ten gelen uçak İstanbul'a 25 dakika rötarlı inince Sow'un çilesi biraz daha uzadı.
 
İSTANBUL'DA TRAFİĞE TAKILDI
 
Saat 13.30 civarında pasaport kontrolünden çıkarak Samandıra'ya doğru hareket eden Sow'u bu kez de İstanbul'un trafiği bekliyordu. Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir araba yolculuğu ile Samandıra'ya ulaşan Sow ayağının tozuyla kendisini bekleyen takım otobüsüne bindi. Tesislerin içine girmeden İsmail Kartal ile tokalaşan ve kısa bir sohbet yapan Sow, arkadaşlarıyla birlikte Karabük'e gitti.
 
Moussa Sow bugünkü zorlu maçın kadrosunda olacak. Yedek kulübesinde maça başlayacak olan Senegalli futbolcu, ilerleyen dakikalarda hocasından görev bekleyecek.
 
Sow, İstanbul'a iner inmez takımı Karabük'e götürecek otobüse koştu. Kendisini İsmail Kartal karşıladı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"