comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım'ın transfer şartı

31 Ocak 2015, Cumartesi 10:37
Aziz Yıldırım'ın transfer şartı

2 Şubat Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecek olan ara transfer döneminin en suskun ekiplerinin başında Fenerbahçe geliyor.

Fenerbahçe için ara transfer olmazsa olmaz değil. Ancak şampiyonluk sadece 4'üncü yıldızı değil yeşil sahaların yıldızlarını da getirecek.
 
Bu yüzden asıl planını sezon sonu için yapan Başkan Aziz Yıldırım da teknik direktör İsmail Kartal'a “Sen takımı şampiyon yap. Seneye istediğin transferi yapalım” dedi.
 
2 Şubat Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecek olan ara transfer döneminin en suskun ekiplerinin başında Fenerbahçe geliyor. Oyuncu arayışlarında ince eleyip sık dokuyan ve en doğru ismi arayan Sarı-Lacivertliler şu ana kadar istediği ismi bulabilmiş değil.
 
Ancak kulübün içinde bulunduğu mali şartları da hesap öden yönetim transferi olmazsa olmaz olarak görmüyor. Çünkü Başkan Aziz Yıldırım asıl transfer hamlesini sezon sonu yapmayı planlıyor.
 
KALİTEYi SONUÇ BELİRLEYECEK
 
Yıldırım'ın bu doğrultuda teknik direktör İsmail Kartal ile bir görüşme gerçekleştirdiği ve transfer konusundaki planlarını tecrübeli çalıştırıcıya aktardığı öğrenildi.
 
Söz konusu görüşmede Yıldırım'ın “Sen bu sezon takımı şampiyon yap ve 4'üncü yıldızı al gerisini düşünme. Gelecek sezon istediğin transferi yapalım" dediği kaydedildi. Yıldırım bu sözleriyle bir bakıma gelecek sezon kurulacak kadronun kalitesini şampiyonluğun belirleyeceği mesajını Kartal'a iletmiş oldu.
 
DEVLER LİGİ VE YABANCI KURALI
 
Fenerbahçe sezonu şampiyon bitirirse uzun süre sonra yeniden Şampiyonlar Ligi'nde boy gösterecek. Bu sayede büyük bir gelir kalemine de sahip olacak. Ayrıca gelecek sezon uygulamaya girmesi beklenen 14 yabancı kuralı da Yıldırım'ın transferde elini rahatlatacak.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"