comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İsmail Kartal gemicilik sektörüne giriyor

31 Ocak 2015, Cumartesi 10:35
İsmail Kartal gemicilik sektörüne giriyor

Lig lideri Fenerbahçe'nin teknik patronu İsmail Kartal, gemicilik sektörüne giriyor.

Süper Lig'in lideri Fenerbahçe'nin başarılı teknik direktörü İsmail Kartal, başka sektörlerde de başarılı olmayı hedefliyor. Kartal bir ortakla, gemicilik sektörüne giriyor.
 
Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ı örnek alan ve aynı sektörde bulunmaya karar veren Kartal, Tuzla Tersanesi'ndeki gemisinin yapımının bitmesini sabırsızlıkla bekliyor.
 
Kartal'ın yapımı süren tankeri, 2 bin 800 tonluk. Tanker, petrol taşıyacak. İsmail Kartal'ın ortağı ise Anadolu Kavağı'ndan çok sevdiği eski bir dostu. Kartal, yıllardır zaten Anadolu Kavağı'nda yaşıyor.
 
YILDIRIM'IN DA GEMiLERİ VAR
 
Başkan Aziz Yıldırım ise ortağı olduğu Dearsan Tersanesi'nin tamamını bir süre önce satın almıştı. Başkan Yıldırım'ın tankerlerinden 10 bin 300 tonluk olanlarının ikisinin adı Sakarya ve Dumlupınar. İkisi de 2008 yapımı. Kartal'ın, başkanıyla aynı sektörde bulunması gayet doğal. Zaten teknik adamlıkta son dönemde ortaya koyduğu performans ortada.
 
Takımı gittikçe daha iyi seviyeye taşıyor. Kendisini kabul ettirecek gibi görünüyor. Takımın lider olması çok önemli. Eğer bu sezonu şampiyon tamamlarsa, İsmail hoca yıllarca takımın başında kalır. Ezeli rakipleriyle iç sahada oynama avantajını elinde bulunduruyor. Bunu kullanacaktır.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"