comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye sürpriz isim! Bomba her an patlayabilir...

30 Ocak 2015, Cuma 13:34
Fenerbahçe'ye sürpriz isim! Bomba her an patlayabilir...

Almanya Bundesliga'da Mainz forması giyen Yunus Mallı'ya kanca attı.

Fanatik'in haberine göre Bursasporlu Ozan Tufan transferini yüksek maliyeti nedeniyle bir türlü bitiremeyen Fenerbahçe, gözünü yurtdışına çevirdi.
 
Almanya'da son iki sezondur adını duyurmaya başlayan ve her geçen gün kendisini daha da geliştiren genç yıldızı, Almanya'nın ünlü gazetesi Bild'in yazarı Vim Vomland'a sorduk. İşte Vomland'ın Yunus Mallı'yla ilgili çarpıcı tespitleri:
 
‘Oyun zekası çok yüksek'
 
Yunus Mallı çok yetenekli bir genç. Mainz'de özellikle ligin ilk yarısında harikalar yarattı. Bundesliga'da fazla tecrübesi olmamasına rağmen önemli maçlarda öne çıktı bu sezon. Ayaklarına hakim, boş adamı gören ve onu iyi besleyen bir oyun yapısına sahip. Belki biraz daha fiziki olarak güçlenmesi gerekecektir ancak oyun zekası çok yüksek
bir futbolcu.
 
‘Devleri peşine takabilir'
 
Mainz, Mallı'yi kesinlikle göndermek niyetinde değil. Sezon sonu sözleşmesi biteceği için yeni kontrat yapmak istiyorlar. Zaten Mallı'yi İspanya'dan da birkaç takım takip ediyor. Malli biraz daha tecrübe
kazanıp, özellikle asist konusunda ön plana çıkarsa Bundesliga'da da dev takımları peşine takabilir...
 
Bomba her an patlayabilir
 
Fenerbahçe'nin Yunus Mallı için girişimleri devam ediyor. Sarı-Lacivertliler'in hedefi bu işi sezon sonuna bırakmadan, şimdi bitirmek, genç yıldıza bir an önce formayı giydirmek. Mainz, daha önce İspanya'nın Elche takımından gelen bir teklifi kabul etmiş ancak Yunus, “Elche, hedeflerimle örtüşen bir takım değil” diyerek transferi veto etmişti. Alman ekibi, bir türlü sözleşmesini uzatamadığı 22 yaşındaki orta saha oyuncusundan az da olsa para kazanmak istiyor. Bu nedenle Fenerbahçe'nin teklifinin kabul edilmesi bekleniyor. Yunus Mallı transferinde bu hafta sonunda gelişme olması muhtemel. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"