comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ozan Tufan'ın gönlü Fenerbahçe'de

30 Ocak 2015, Cuma 12:05
Ozan Tufan'ın gönlü Fenerbahçe'de

Trabzon'un teklifi da cazip ama Bursalı yıldızın gözü sarı-lacivertli formada...

Ara transferin kapanmasına kısa bir süre kala son kapışma Ozan Tufan için yaşanıyor. Fenerbahçe ve Trabzonspor, Erkan Zengin'den sonra bir futbolcuda daha karşı karşıya geldi. Bursaspor'un genç yıldızını kapabilmek için kıyasıya bir yarış var. 
Ancak gelinen noktada transfer tam anlamıyla çıkmaza girmiş durumda. Bordo-mavililer, milli oyuncu için 8 milyon Euro ödemeye hazır. Bursaspor'un kapısını çok daha cazip bir teklifle çalan Fırtına, yetenekli futbolcunun kulübü F.Bahçe alt yapıda devrim bir ham e yapmaya hazırlanıyor. Sarı-lacivertliler, Alman devinin uyguladığı sistem ile futbolcu yetiştirecek ile anlaşmaya yakın. Ancak AMK Gazetesi'nin haberine göre; Ozan Tufan'ın gönlündeki takım ise başka. 19 yaşındaki yıldız, "Bursaspor'dan ayrılacaksam Fenerbahçe'ye gitmek istiyorum. Trabzon'da oynamayı düşünmüyorum" diyerek rest çekti. 
Sarı-lacivertliler, yabancı kontenjanının sezon sonunda kalkacak olması nedeniyle bu transferde 4-5 milyon Euro'luk bonservis bedelinin üzerine çıkmıyor. F.Bahçe, futbolcunun kendi formasını giymek istemesine de güveniyor. Böylece Ozan konusundaki görüşmeler şimdilik kilitlendi. Ancak transferin son günleri sürpriz gelişmelere gebe... 
 
Bir rest de Başkan'dan: Satılık oyuncumuz yok
 
Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, transferin yıldızları Ozan Tufan ve Şener olayına açıklık getirdi. Bölükbaşı,"Oyuncularımın değeri sonsuz, hiçbir futbolcumuzu satmayacağız" dedi.
 
Bursaspor Divan Kurulu'nda konuşan Recep Bölükbaşı, "Bende satılık futbolcu yok" derken, "Bursaspor futbolcu satmayacak. Ancak eğer değerini bulursa, rahmetli başkanımızın bir sözü var, -değerini bulursa ceketimi bile satarım- demişti. Ben de oyuncuların değerini bilemiyorum. Gönder heyecanlandırsın, camiamızı memnun etsin ki, bir şey söyleyeyim" dedi. 
 
Çok sabırsız bir millet olduğumuzu kaydeden Bölükbaşı, "Yıldız futbolcular ne oldu diye soruyorlar. Şimdiye kadar fakirlik edebiyatı yapmadık. Biz Bursaspor'uz. Stadın KDV'si bile Bursaspor'un borcunu öder. Yıldızlar alabiliriz. Küçülerek bir yere varamazsınız. Şu ana kadar her şey çok güzel oldu. Şu anda söylüyorum. Benim Bursaspor'daki futbolcularımın değeri şu anda sonsuz. Hiç bir futbolcumu satmıyorum" ifadelerini kullandı.
 
Bölükbaşı futbolculara gelen teklifleri de kamuoyuna açıkladı. Bursaspor başkanı Şener ve Ozan Tufan için 8.5 milyon Euro ile 3 futbolcu teklif edildiğini duyurdu. 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"