comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Senegal'deki gerginlik Sow'un dönüşünü etkiledi!

30 Ocak 2015, Cuma 11:27
Senegal'deki gerginlik Sow'un dönüşünü etkiledi!

Afrika Kupası'na erken vedanın şokunu yaşayan Senegal'de milli takım ile federasyon arasındaki gerginlik nedeniyle uçak kalkmadı, Sow yola geç çıktı.

Senegal, Afrika Uluslar Kupası Grup 3. maçında Cezayir'e 2-0 kaybederek turnuvaya grup aşamasında veda etmişti. Bu haber Fenerbahçe cephesinde sevinçle karşılanırken, Senegal'i karıştırdı. Senegal Futbol Federasyonu Başkanı, yönetim kurulu ve çalışanlarına kadar herkes başarısızlığın ardından istifa etti. Federasyon yetkilileriyle takım arasında da büyük tartışmalar yaşandı. 
 
Futbolcular maçtan sonra ne yapacaklarını soracak yetkili bulamadı. Senegal Milli Takımı, bir gün boyunca turnuvanın düzenlendiği Ekvator Ginesi'nde ne yapacağını bilemeden kaldı. Federasyon, Ekvator Ginesi'nden Senegal'in başkenti Dakar'a kaldıracağı uçağı, bir gün gecikmeli olarak dün öğle saatlerinde kaldırdı. 
 
Sow, akşam saatlerinde Dakar'a iniş yaptı. Golcü futbolcu Paris üzerinden bugün öğlen İstanbul'a iniş yapacak. Sow'un Karabük maçı kadrosuna alınsa bile ilk 11'de görev yapması beklenmiyor. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"