comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe transfer yapacak mı? İsmail Kartal...

27 Ocak 2015, Salı 15:40
Fenerbahçe transfer yapacak mı? İsmail Kartal...

Fenerbahçe Teknik Patronu Kartal, kendisine ‘transfer istiyor musun?' diyen yönetime bu yanıtı verdi: “Şimdi takviye yapıp maddi olarak şartlarımızı zorlamanın da bir anlamı yok.  Birçok oyuncunun sözleşmesi bitiyor. Tüm planlamayı sezon sonunda yaparız.” dedi.

Hareketlenen transfer piyasasında tıpkı G.Saray gibi suskun kalan F.Bahçe'de tüm planlamalar sezon sonuna bırakıldı. Sadece Eskişehirsporlu Erkan Zengin için yoklama çeken, ancak İsveçli futbolcunun Trabzonspor'a imza atmasıyla hüsranla biten transfer dışında hiçbir oyuncuyla resmi temas kurmayan sarı-lacivertlilerin hücum hattına bir takviye yapması bekleniyordu. Hatta kulübün, Olympiakos'ta forma giyen Jimmy Durmaz'ı istediği de uzun süre gündemi meşgul etti. 
 
Ancak son yıllarda az ama öz transferlere imza atan F.Bahçe, bu dönemi de boş geçirme kararı aldı. Bunda İsmail Kartal'ın düşünceleri de büyük bir rol oynadı. Genç hoca, kendisine ‘Transfer istiyor musun?' diye soran sarı-lacivertli idarecilere “Şimdilik takviye yapmamıza gerek yok gibi duruyor. 
 
HER ŞEY KONGRE SONRASI
 
Bu takımın düzeni bozulsun istemiyorum. Ayrıca maddi durumumuz da ortada. İlla bir transfer yapıp da şartlarımızı zorlamanın da anlamı yok. Birçok oyuncunun sözleşmesi bitiyor mayıs ayında. Tüm planlamayı sezon sonu yaparız” yanıtını vererek transfer dosyasını ocak ayı için kapattı.
 
1 milyon üye projesinden gelecek geliri transfere ayırmayacak olan yönetim de yeni kaynaklar bulup mayıs ayındaki kongreden sonra düğmeye basmaya karar verdi. Kartal'la iletişim halindeki izleme komitesi tarafından belirlenen isimlerin yer aldığı kabarık liste, başarılı teknik adamın raporlarının arasında bekliyor. Ancak bir anlamda Kartal'ın kalıp kalmayacağı da belli olmadığı için başkan Aziz Yıldırım mayıs ayında gerçekleştirilecek kritik kongre sonrasında her şeyi gözden geçirip hem hoca, hem de kontratı sona eren isimlerle ilgili somut bir adım atacak.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"