comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İsmail Kartal'dan sürpriz 11

23 Ocak 2015, Cuma 13:36
İsmail Kartal'dan sürpriz 11

Fenerbahçe, Kasımpaşa maçında farklı bir 11 ile mücadele edecek

Emre Belözoğlu ve Mehmet Topal'ın sarı kart cezalısı olması, Sow'un Afrika Kupası'nda mücadele etmesi Teknik Direktör İsmail Kartal'ı arayışlara iterken, Altınordu karşısında Alper'in ve Caner'in üstün performansı ve form grafiklerinin yüksek olması Kartal'ı rahatlattı.
 
Caner'in sol bek yerine orta alanda görev yapması ve oyun kurma adına önemli rol alması bekleniyor. Alper sürati ve kolay adam eksiltme özelliği ile yine İsmail Kartal'ın en büyük silahlarından biri olacak. Alper-Caner ikilisi topu hücuma taşıma, forveti topla buluşturma konusunda önemli görev üstlenecekler. Caner'in yerine savunmanın solunda Hasan Ali görev yapacak.
 
Diego'nun yedek soyunması, bir türlü verimli olamayan Emenike'nin ise mecburiyetten en ileri uçta oynaması bekleniyor, çünkü Altınordu maçında denenen Webo tam olarak iyileşemedi.
 
Bu durumda muhtemel 11 şöyle oluşacak:
 
Volkan, Gökhan, Alves, Egemen, Hasan Ali, Meireles, Selçuk, Kuyt (M.Topuz), Caner, Alper, Emenike
 
Ancak, maç saatine kadar İsmail Kartal fikrini değiştirirse Caner yerine gelecek, orta alanda oyun kurma ve forvete destek verme işi Diego'nun olacak. Emre'nin yokluğunda boş alan bulacak olan Diego ilk 11'de şans alırsa; hızlı hücumlar için Emenike‘ye ara paslar ve uzun toplar atmaya çalışacak.
 
Bu koşullardaki muhtemel 11 ise şu isimlerden oluşacak:
 
Volkan, Gökhan, Alves, Egemen, Caner, Meireles, Selçuk, Kuyt (M.Topuz), Diego, Alper, Emenike 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"