comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erkan Zengin'in menajeri konuştu!

05 Ocak 2015, Pazartesi 11:50
Erkan Zengin'in menajeri konuştu!

Erkan Zengin'in menajeri Patrick Mörk, Eskişehirspor ile Fenerbahçe'nin bir araya gelerek sorunu çözmesi gerektiğini söyledi.

Eskişehirspor'un İsveçli milli futbolcusu Erkan Zengin'in yılan hikayesine dönen transferiyle ilgili menajeri açıklamalarda bulundu. İsveç basınına konuşan Patrick Mörk, "Bu transfer şu anda tam olarak bir kördüğüm haline geldi. Tek yapmamız gereken sabretmek ve işlerin çözülmesini beklemek. Eskişehir Erkan'a olan borçlarını ödedi ve oyuncu onlara ait olmaya devam ediyor. Bu da kendisini almak isteyen kulübün önce Eskişehir'le anlaşması gerektiği anlamına geliyor" dedi.
 
Mörk şöyle devam etti: "Şu an için Trabzonspor daha çok para veriyor. Eskişehirspor en iyi ücrete satmak istiyor. Eskişehir'i oyuncuyu daha düşük teklifi veren kulübe satması için zorlayamayız. Ancak bu durum oyuncunun istekleriyle çelişiyor. Eskişehir ile Fenerbahçe'nin anlaşmasını umut ediyoruz. İçinde bulunduğumuz durum, tüm tarafların kaybettiği bir durum. Tek çıkar yol Eskişehirspor ile Fenerbahçe'nin bir araya gelerek bu sorunu çözmesi olarak görülüyor".
 
'Erkan'ın bir tane menajeri var'
 
İsveçli ünlü menajer, Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan'ın Erkan Zengin için kullandığı "Bu yorumlar Erkan'ın kendisinin yorumları değil. Menajer adı altında çıkan, yetkili olmayan ve şaibeli bir ismin yönlendirmesi" ifadelerini de yorumladı.
 
Patrick Mörk, "Türk futbolunun bu anlamda kendine özgü özellikleri var. Büyük transferlerin her aşamasında bir çok insan devreye giriyor. Başkanın algıladığı durum da böyle bir şey. Transferi kendileri ya da bir kulüp adına yönlendirmek için hareket eden, farklı ajandaları olan kişilerden bahsediyor. Ancak benim başkanla ilişkilerim iyi ve bu sorunu halledeceğimizi düşünüyorum. Erkan'ın tek bir menajeri var o da benim. Kendisi için en iyi olanı yapmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)