comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erkan Zengin: ''Eşyalarımı topladım, İstanbul'a getirdim''

04 Ocak 2015, Pazar 13:30
Erkan Zengin: ''Eşyalarımı topladım, İstanbul'a getirdim''

Transferi yılan hikayesine dönen Erkan Zengin, Eskişehirspor başkanı Mesut Hoşcan'ı sözünde durmamakla suçladı...

Transferi yılan hikayesine dönen Erkan Zengin, Eskişehirspor başkanı Mesut Hoşcan'ı sözünde durmamakla suçladı, transfer süreciyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
 
Fenerbahçe ile anlaşmasına rağmen, kulübü Eskişehirspor bırakmadığı için imza atamayan ve transferi yılan hikayesine dönen Erkan Zengin, Siyah Kırmızılıların başkanı Mesut Hoşcan'ı 'sözünde durmamakla' suçladı.
 
Zengin, "Başkan'la helalleşmiş ve takıma veda etmiştim. Eskişehir'de oturduğum evi sattım, eşyalarımı da İstanbul'a getirdim. Her şey başkanın dediği gibi olurken, birden karar değiştirdiler" dedi.
 
Transferi yılan hikayesine dönen Eskişehirsporlu Erkan Zengin, TRT 1'deki Stadyum programında Ersin Düzen'e konuştu. Yaşanan süreci tüm detaylarıyla anlatan Zengin çarpıcı açıklamalara imza attı.
 
“1 MİLYON 400 BİN EURO ÇOK”
 
Erkan Zengin, yaklaşık 1 ay önce Başkan Mesut Hoşçan ile toplantı yaptıklarını belirterek, “Benim yıllık ücretimin kulübü zorlandığını her zaman söylüyordu. ‘Yılda 1 milyon 400 bin Euro Eskişehirspor için yüksek bir ücret. Bu şartları sağlayabilecek başka bir kulübe gidebilirsin' dedi. O dönem başka takıma gitmek için arayış içinde olmadım. Geçtiğimiz hafta başkanla bir kez daha görüştük” dedi.
 
ŞİKAYET ETSEM SERBEST KALIRDIM
Kulüpten 800 bin euro alacağı olduğunu söyleyen Ekan, “Federasyona şikayet etsem, serbest kalabilirdim ama ben 5 yıl hizmet ettiğim Eskişehirspor'a bunu yapamazdım. Başkana ‘ Ben kulübüme para kazandırmadan bir yere gitmeyeceğim' dedim. Hatta sözleşmeme böyle bir maddeyi koydurttum. Başkan, 800 bin Euro alacağımdan vazgeçersem ve 500 bin Euro bonservis ücreti getirirsem serbest kalacağımı söyledi” dedi.
 
EŞYALARIMI TOPLADIM, İSTANBUL'A GETİRDİM
“12 Ocak'a kadar izinli olduğuma dair imzalı kağıt verdiler” diyen Zengin, “Başkan'la helalleştik, yönetime veda ettim. Ertuğrul Hoca ve takım arkadaşlarımla vedalaştım. Eskişehir'de oturduğum evi sattım. İstanbul'a gelip Fenerbahçe ile 2.5 yıl için anlaştım. Eşyalarımı topladım, İstanbul'a getirdim” dedi.
 
YAŞADIKLARIMA ANLAM VEREMİYORUM
Yaşadıklarıyla büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Her şey başkanın dediği gibi olurken, birden karar değiştirdiler ve alacaklarımı bankaya yatırdıklarını söyleyip, transfere izin vermediler. Ben Fenerbahçe'de oynamak istiyorum. Üstelik kulübüme para kazandırarak gitmek istiyorum ama şimdi yaşadıklarıma anlam veremiyorum. Konu Fenerbahçe, veya Trabzonspor, hangi takıma gideceğim değil, gerekirse İsveç'e gidip sıradan bir takımda oynarım. Benim üzüldüğüm, bu kadar fedakarlık yapmışken, sonradan yaşadıklarım. Bekleyip, göreceğiz. Umarım gelişmeler benim için hayırlı olur."

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)