comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

F.Bahçe'nin 13 milyon Euro'luk yıldızı

30 Ekim 2014, Perşembe 10:17

Son dönemde bonservisine en çok para verilen isim Fenerbahçeli Emenike oldu. Nijeryalı golcünün bonservisine 13 milyon euro ödendi.

Kulüplerin Kamu Aydınlatma Platformu'na yaptıkları resmi bildirimlere göre, son yıllarda Türkiye'ye gelen yabancı oyuncular arasında ödenen bonservis bedeli açısından ilk sıraya Fenerbahçeli Emenike yerleşti.
 
Sarı-lacivertli kulübün daha önce 10 milyon euroya sattığı Emenike, üç milyon euro fazlasına eski takımına geri döndü. Onu, Fenerbahçe'de 10'ar milyon euro ile Meireles ve Sow takip etti.
 
7 milyon euro bonservis ücreti ödenerek Juventus'tan transfer edilen ve takıma hemen hiç katkı sağlayamayan Krasic, 5.5 milyon euroya Zenit'ten alınan Alves, 4 milyon euroya Young Boys'tan transfer olan Bienvenu, Fenerbahçe'nin yüksek bonservis bedeli ödediği futbolcular arasında sivrildi. Takımın en yararlı futbolcusu Kuyt'ın bonservisi ise 1 milyon euroda kaldı. Webo için ise 3 milyon euro ödendi.
 
Yeni transfer Diego Ribas'a bonservis ödenmediği açıklanmasına karşın Brezilyalı futbolcuya 4.5 milyon euro imza parası verildiği ifade edildi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)