comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

F.Bahçe'de zarar büyük

29 Ekim 2014, Çarşamba 15:04

İlk hafta iki tribünün cezası, ardından da Passolig'in devreye girmesi Fenerbahçe'ye pahalıya maloldu. 50 bin kişilik statta oynanan 4 maçı izleyen taraftar sayısı 100 bini geçmedi, en az 10 milyon TL kasaya girmedi.

2013-14'ün ikinci yarısında hayata geçirilen Passolig'i kabul etmeyen Fenerbahçe'nin, yeni sezon öncesi de yaptırımı bulunan bu uygulamaya geçişi sancılı oldu. Sezonun açılış maçında kale arkalarının cezası nedeniyle tribünlerin iki bölümünü taraftarlara açabilen Sarı-Lacivertliler, 3. haftadaki Gaziantepspor karşılaşmasında da 16 bin taraftara oynadı. Kadıköy baskısını rakiplerine hissetiremeyen Fenerbahçe; Konyaspor ve Gençlerbirliği maçlarında da 12. adamın desteğinden uzaktı. Tribündeki taraftar sayısı her iki karşılaşmada da 25 binin üzerine çıkmadı.

Sistem artık hazır
 
Saracoğlu'nda Passolig için kurulan sistemin yenilenmesinden dolayı E-bilet uygulamasının kasım ayından itibaren başlayacak olan Fenerbahçe, Kadıköy'deki 4 maçın ardından Fenerium gelirleriyle birlikte en az 10 milyon TL zarar etti. Taraftarlar bu haftaya kadar geçici kombine kartlarıyla maçlara giderken, 9. haftada oynanacak Çaykur Rizespor karşılaşmasıyla birlikte Passolig uygulaması resmen başlayacak.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"