comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İşte Aziz Yıldırım'ın 'tehdit' sözleri

29 Ekim 2014, Çarşamba 12:25

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım bir kez daha PFDK'lık oldu.

Yaptığı sert çıkışlar nedeniyle daha önce birçok kez Disiplin Kurulu'na sevk edilen sarı-lacivertlilerin 1 numarasının başını bu kez de 'tehdit' yaktı.
Gençlerbirliği karşılaşmasının ilk yarısında Mervan'ın, Michal Kadlec'in ciddi şekilde yaralanmasıyla sonuçlanan tekmesine sarı kart bile verilmemesi üzerine çılgına dönen başkan Yıldırım, devre arasında soluğu soyunma odası koridorlarında aldı. 
 
Başkanın hakem Özgür Yankaya ve yardımcılarını görür görmez "Adam gibi maç yönetin. Yoksa burada size bir daha maç yönettirmem" diye tehdit savurduğu öğrenilirken, söz konusu ifadelerin raporlara aynen geçtiği ortaya çıktı.
 
2 PENALTI GELDİ
 
Yanındakiler güçlükle sakinleştirdiği Aziz Yıldırım daha sonra tribüne dönerken, sarı-lacivertliler ilk devresi 0-0 tamamlanan karşılaşmadan biri çok tartışmalı, 2 penaltı golüyle 2-1 galip ayrıldı.

CEZA EN ÜST SINIRDAN
 
Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi gereği 'tehdidi' nedeniyle tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkedilen başkan, müsabaka hakemine tehditten, en üst sınırdan ceza alacak. 60 ila 120 gün arası hak mahrumiyeti cezası alması beklenen Yıldırım'a 26 bin ile 105 bin TL arası da bir fatura kesilecek.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"