comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Diego: "Haklısın hocam"

29 Ekim 2014, Çarşamba 11:26

Diego Ribas, şu ana kadarki performansını masaya yatıran ve kendisine neden yedek kaldığını anlatan Teknik Direkör İsmail Kartal'a bu yanıtı verdi.

Fenerbahçe'nin hocası, oyuncusu ile yaptığı toplantıda, “Biz senden takıma maç kazandırmanı bekliyoruz” derken, kendisinden kesinlikle vazgeçmediklerinin ısrarla altını çizdi. Kendisinin de performansından memnun olmadığını dile getiren Brezilyalı yıldız ise temel sıkıntısının ülke futboluna ve sisteme alışamamak olduğunu belirtti.
 
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, büyük umutlarla transfer edilen ancak bir türlü bekleneni veremeyen Diego Ribas ile son günlerde yakından ilgileniyor.
 
Son iki maçta yedek olduğu için morali dibe vuran Brezilyalı yıldız ile baş başa özel görüşmeler yapan Kartal, kendisinden kesinlikle vazgeçmediğinin ısrarla altını çiziyor. Son toplantıda Diego'nun önüne istatistiklerini koyan ve neden yedek kaldığını anlatan sarı-lacivertli çalıştırıcıya oyuncusu da hak verdi.
 
Tek isabetli şut
 
Şu ana kadar kendisinden beklenen gol, gol pası, frikik ve şut gibi istatistiklerde etkisiz kalan Brezilyalı futbolcu oynadığı maçlarda kaleye isabetli tek bir şut çekebildi. Diego performansından kendisinin de memnun olmadığını belirtti, “Haklısın hocam” demekle yetindi.
 
Kartal, oyuncusunun kalitesinden ve yeteneklerinden şüphe duymadığını belirtti ama kendisinden beklentisinin takıma maç kazandırması olduğunu da söyledi.
 
Diego'yu Beşiktaş maçında da kulübede oturtmayı planlayan İsmail Kartal, bu sorunu derbi sonrası çözmeyi düşünüyor. Kritik maçtan alınacak üç puana odaklanan Kartal ardından Diego'yu bir şekilde takıma monte etmek için çalışmalarına devam edecek.
 
Sistem sıkıntısı
 
İkilinin yaptığı görüşmede Diego, bu karara saygılı olduğunu belirtti ancak sıkıntılarını da anlattı. Brezilyalı yıldız, temel sıkıntısının ülke futboluna ve takım sistemine henüz alışamaması olduğunu dile getirdi. Diego daha önce oynadığı hiçbir ligde karşılaşmadığı sert ve katı savunmalarla mücadele ettiğini, bunun kendisini zorladığını söyledi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)