comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Kartal'ın Diego kararı belli oldu

28 Ekim 2014, Salı 13:44

Fenerbahçe'de İsmail Kartal, Beşiktaş derbisinde de Brezilyalı yıldız Diego Ribas'ı yedek soyunduracak.

Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal'ın, Beşiktaş derbisine Galatasaray derbisinin benzeri bir kadro ile çıkmayı planladığı bildirildi.
 
İsmail Kartal'ın derbideki en büyük bombasının ise sahaya dört yabancı ile çıkacağı bir fazla hakkı olmasına rağmen Diego'ya yine şans vermeyeceği yönünde. Kartal'ın yardımcıları ile yaptığı ilk taktik konuşmalarda kalede Volkan'a yer vereceği, defansı; Gökhan, cezası biten Bekir, Kadlec ve Caner'den oluşturacağı, Mehmet Topal'ı yeniden orta sahaya çekeceği, Emre ve Meireles'in de formasının garanti olduğu bildirildi. Kartal'ın forvet hattında ise Alper ve Kuyt'ı Emenike'nin sağında ve solunda kullanacağı Sow ve Webo'ya ise Beşiktaş karşısında forma vermeyi düşünmediği öğrenildi.
 
İsmail Kartal'ın Diego konusundaki tek çıkar yol olarak Kuyt'ı yedeğe alarak Diego'yu, Alper'le birlikte sağlı sollu Emenike'nin arkasında düşünebileceği belirtildi.

YILDIRIM'DAN ŞOK KARŞILIK
 
Öte yandan Geldiği günden bu yana Fenerbahçe'ye nasıl bir katkıda bulunacağı büyük merak konusu olan Diego'nun Başkan Aziz Yıldırım'la bir konuşma yapmak istediği fakat başkanın uğruna Ersun Yanal'ı bile yediği sambacıyı hocaya havale ettiği bildirildi.
 
Diego'nun futbolcuların her türlü olayı ile ilgilenen Başkan'a çevirmeni aracılığyla kendisiyle özel olarak görüşmek istediğini söylediği Yıldırım'ın da buna cevap olarak, "Hocayla çözemediği ne sorunu olabilir ki, benimle konuşup çözmek istiyor. Ne sorunu varsa hocasıyla çözsün" dediği öğrenildi.
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)