comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Sinirinden ağladı!

21 Ekim 2014, Salı 13:13

Fenerbahçe'nin teknik patronu İsmail Kartal, dünkü antrenman öncesi futbolcularıyla kriz zirvesi yaptı.

Habertürk'ün haberine göre; Fenerbahçe'nin Arena'da Galatasaray'a karşı aldığı şok mağlubiyet, Samandıra'yı fena karıştırdı. Futbolcularını antrenman öncesi kriz zirvesine alan teknik direktör İsmail Kartal sert yüzünü gösterdi.

Maçın sadece 85. dakikadan sonrasını oyuncularına izleten Kartal, yenilen ilk golden ziyade ikinci gole büyük tepki gösterdi.
Selçuk ve Meireles'e fırça 
 
Pozisyonla ilgili özellikle Selçuk ve Meireles'e kızan Kartal, ikinci golü izletip, "10 kişiyiz, siz ikiniz sağda ileride kalmışsınız. Maçı nasıl bırakırsınız?" diyerek çıkıştı. Son dakikalarda Sow'un kaçırdığı pozisyonu da gösteren Kartal, "Bakın bu gol olsa maç dönecek. Siz tecrübeli oyuncularsınız. Maçı bırakmak ne demek" diyerek sesini yükseltti.

Bir kişi hariç... 
 
Fenerbahçe'nin teknik patronu, oyuncuları uyarırken, aralarda çok ilginç ifadeler kullandı. Öğrencilerine, "Yine de hepinizi gösterdiğiniz mücadeleden dolu tek tek alnınızdan öpüyorum. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum ama 1 kişi hariç (Alves). O kişi de şu anda burada yok. 10 kişi kalmanıza rağmen kafa kafaya oynadık. Ama gördüğümüz gereksiz kırmızı kart, kaçan goller, verilmeyen penaltı gibi tüm aksilikler üst üste geldi" diye seslendi.

"Başkan'dan sürekli mesaj geliyor..." 
 
Kartal şöyle devam etti: "Siz belki bilmiyorsunuz. Bana yönetimden, başkandan sürekli mesaj, telefon geliyor. Şunu niye oynatmadın, bunu niye aldın, bunu niye çıkardın gibilerinden... Ben hesap veriyorum. Herkes çok öfkeli ama bu önemli değil. Ben sizin için herkesle bunun kavgasını veririm ama siz yeter ki mücadele edin" dedi.

"Hesaplaşma çabasında olanlar var" 
 
Kanar, Akhisar deplasmanında 2-0 kaybetmiş, ilk golde Bruno Alves çok acemice bir hata yapmıştı. Bunun üzerine İsmail Kartal, Torku Konyaspor maçında Alves'i kesip Kadlec'i oynatmıştı. Bu olayı işaret eden ve Alves üzerinden oyunculara gözdağı veren Kartal, "Burada bazıları hadlerini aşıyor, hesaplaşma çabalarına giriyor. Böyle bir şeye tahammül göstermem mümkün değil. Kimsenin gözünün yaşına bakmam. Bundan sonra her şey farklı olacak. Taktiklerimize uymayan, mücadele etmeyen formayı göremeyecek!" diyerek tavrını koydu.

Antrenmana çıkmadı 
 
Oldukça gerilen ve yaşananlardan dolayı çok sinirlenen İsmail Kartal, sözlerini bitirirken elindeki kalemi fırlattı ve toplantıyı noktaladı. Sinirden gözyaşlarına hakim olamayan Kartal, antrenmana da çıkmadı. Çalışmayı yardımcı antrenörler yönetirken, takım sadece 1 saat koşu yaptı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"