comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım çılgına döndü! Yıldız oyuncuyu kovuyor...

20 Ekim 2014, Pazartesi 08:33

Soyunma odasında teknik patron İsmail Kartal ve futbolcuların yüzüne bile bakmadığı Portekizli'ye en büyük tepki kulübün 1 numarasından geldi.  

Galatasaray derbisinde gördüğü gereksiz kırmızı kartla F.Bahçe'nin 2-1'lik mağlubiyetinde başrolü oynayan Bruno Alves kredisini tüketti...

Esasında benzer bir kırmızı kartı Torku Konya maçında Bekir İrtegün de görmüştü. Ancak Bekir, oyundan atılınca gözyaşlarını tutamamış, tüm takım arkadaşlarından defalarca özür dilemişti ve soyunma odasında neredeyse herkes sarılıp kendisini teselli etmişti.

KARTAL CEVAP VERMEDİ

Ancak bu kez benzer görüntüler yaşanmadı. Ağız ucuyla özür dileyen Alves'e takım arkadaşları sahip çıkmadı, kimse onunla konuşmadı. Hatta kendi kendilerine söylenen oyuncular işler iyi giderken eksik kalmanın yenilgiye davetiye çıkardığını düşünerek tepki de gösterdiler.

Teknik direktör İsmail Kartal, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında "Kazanma hırsıyla görülen bir kart" diyerek oyuncusunu korusa da kendisinden af dileyen Alves'e cevap bile vermedi.

BAŞKAN ÇOK SİNİRLENDİ

En büyük tepkiyi gösteren ise F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım oldu. Kulübün 1 numarası, her maçın ardından yaptığı gibi yine telefon açtı ve Alves'e olan sinirini net şekilde ifade etti. Öyle ki; son cümlesi de "O adamın işi bitti" oldu...

Takım içindeki isyankâr haliyle ve gördüğü kartlarla dikkat çeken Alves için bu hafta rapor hazırlanacak ve yönetime sunulacak. Tecrübeli oyuncuyla talibi çıkarsa devre arasında yollar ayrılacak, aksi halde sezon sonunda gönderilecekler listesinin başında olacak.

YANAL: "ALVES ÇOK GADDAR"

Aslında Alves'in uyumsuz görüntüsü ve idmanlardaki sert halleri hep konuşuluyordu. 32 yaşındaki oyuncu geçen yıl başta Salih Uçan olmak üzere birçok arkadaşına ciddi müdahaleler yapmıştı. Dönemin hocası Ersun Yanal'ın "Çok gaddar bir futbolcu" dediği Portekizli nedeniyle çok sayıda tartışma çıkmıştı.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"