comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

F.Bahçe'den o iddialara yanıt gecikmedi

19 Ekim 2014, Pazar 17:08

Fenerbahçe Kulübü, Karate Milli Takımı'nın Düzce Topuk Yaylası Tesisleri'nden atıldığı yönündeki haberler üzerine açıklama yaptı. 

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Karate Milli Takımı yetkililerinin yaşanan bir tartışmanın ardından tesislerden kendi istekleriyle ayrıldığı belirtildi.
 
İşte Fenerbahçe Kulübü'nün açıklaması...
 
"Bugün yazılı basın ve bazı internet sitelerinde, Karate Milli Takımı'nın Düzce Topuk Yaylası Tesisleri'nden atıldığı yönünde asılsız haberlerin yer alması üzerine açıklama zorunluluğu doğmuştur.
 
Haberlerde yansıtıldığı gibi, Karate Milli Takımı oyuncularına herhangi bir fiziki müdahale ve tesislerimizden atılması gibi bir durum söz konusu değildir. Derbi maçını izlemek için, Karate Milli Takımı'na bir salon tahsis edilmesine karşın, birkaç sporcu maçı, tesislerde konaklayan Fenerbahçe taraftarları arasında izlemiş ve bir sporcu gollerin ardından taraftarlarımızı tahrik etmeye yönelik küfürlü söylemlerde bulunmuştur. Taraftarlarımızın tepkisi üzerine çıkan tartışma, tesis yöneticileri ve personellerinin araya girmesi ve sağduyu ile büyümeden sonlandırılmıştır. Ancak maçın bitiminin ardından taraftarlardan biri ve bir sporcu arasında tekrar bir münakaşa yaşanmış, ardından milli takım yetkilileri, kendilerine tesis yöneticileri tarafından yapılan tüm telkinlere rağmen kendi istekleriyle tesislerden ayrılmak istemişlerdir. Bunun üzerine tesislere kendi araçlarıyla gelen milli takım yetkilileri kendi araçlarıyla, araçları olmayan sporculara ise tesislerimize ait bir araç tahsis edilmiş ve Karate Milli Takımının Düzce'deki başka bir otele nakilleri sağlanmıştır.
 
Konuyla ilgili çıkan yanlış ve yanlı haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederiz."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"