comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım bu kez yapmadı

19 Ekim 2014, Pazar 13:31

Galatasaray derbisini 2-1 kaybeden Fenerbahçe, maç öncesi büyük bir şok yaşadı! Zira başkan Aziz Yıldırım, her Galatasaray maçı öncesinde yaptığını bu sefer yapmadı Ne Samandıra'ya gitti, ne de futbolcuları derbi maça uğurladı.

1998 yılından bu Fenerbahçe Başkanlığı koltuğunda oturan Aziz Yıldırım, dün akşamki derbi maçta başkanlık kariyerinde bir ilke imza attı. Yıldırım özellikle Galatasaray derbileri öncesinde takımı tesislerden stada bizzat uğurlayıp, futbolcuların ve teknik adamların ellerini sıkar ve şans dilerdi.
 
Dün gece ise bunların hiçbiri olmadı... Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, derbiden birkaç saat önce Yenisahra Stadı'na gidip, amatör kümedeki Üsküdar Acıbadem-Anadolu Hisarı maçını tribünden seyretti. Ardından, stadın yakınındaki bir mekanda Galatasaray-Fenerbahçe maçını televizyondan izledi.
 
Aziz Yıldırım'ı, Galatasaray derbisine çok az bir zaman kala Yenisahra Stadı'nda görenler gözlerine inanamadı. Hatta aralarında, "Amatör maçlarda özgürlük var, hırs var ve Passolig yok!" diye espri bile yaptılar.
 
Diğer taraftan başkan Aziz Yıldırım'ı her büyük maç öncesinde yanlarında görmeye alışık olan Fenerbahçeli futbolcuların bu duruma çok şaşırdığı ifade edildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"