comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İsmail Kartal'dan şaşırtan sözler

18 Ekim 2014, Cumartesi 21:40

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Galatasaray mücadelesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Kartal, 10 kişi kalmalarına sitem ederken, Sneijder'in attığı golleri övdü ve "Türk Telekom Arena gibi zor bir deplasmanda Haddimizi bilerek oynadık" sözlerini kullandı.
 
İŞTE KARTAL'IN SÖZLERİ...
 
"Hafta başından beri maça iyi hazırlandık. Maça iyi başladık. İlk yarı dengeli bir oyun, pozisyonlara giren Fenerbahçe vardı. Rakibimize hiç pozisyon vermedik. İkinci yarı Galatasaray hızlı başladı. Sonra oyunu dengeledik. Kazanma hırsından ya da kontrolsüz girişten 10 kişi kaldık. 10 kişi kaldıktan sonra sanırım Sneijder'in bir topu direkten döndü. Bizim kaçırdığımız pozisyon var."
 
"SNEIJDER GİBİ USTA OYUNCU..."
 
"İyi mücadele ediyorduk. Sneijder'in uzaktan iki şutu gol oldu. Oyuncularım yine de maçı bırakmadı. Kaybetmeyi düşünmüyorduk. Kaybetmeyi hak edecek bir oyun oynamadık. İki haftadır aynı şeyler oluyor. Kırmızı kart ve 10 kişi kalıyoruz. Derbide bir yere kadar dayanıyorsunuz. Sneijder gibi usta bir oyuncunun vuruşu sonrası kaybediyorsunuz.
 
"HADDİMİZİ BİLEREK OYNADIK"
 
"Haddimizi bilerek oynamaya çalıştık. Sonuçta Galatasaray deplasmanında oynadık. Yapacak bir şey yok. Mağlup olduğumuz için üzülmüyorum. Her geçen gün takım daha iyiye gidiyor. 2-1 mağlup olmamıza rağmen oyuncularımı tebrik ediyorum. Geride kaldı. Galatasaray derbisidir. Önümüze bakacağız."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"