comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Samandıra'da hep o ses yükseliyor!

17 Ekim 2014, Cuma 10:27

Futbolculuk döneminde 'Arap' lakabıyla bilinen İsmail Kartal için yeni bir dönem başladı.

Yardımcı hocalık döneminde olduğu gibi teknik direktörlüğe geldikten sonra da futbolcularla ilişkilerini koruyan İsmail Kartal için bambaşka bir süreç başladı.

Fenerbahçe'nin genç hocası, öğrencileriyle yakından ilgilenirken, tüm sorunlarını da dinliyor ve onlara yardımcı olmaya çalışıyor. Daha önce futbolcu-teknik direktör ilişkilerinin eleştirildiği Fenerbahçe'de bu konuya yeni bir boyut kazandıran Kartal, takımdaki herkesle aracı kullanmadan özel görüşmeler yapıyor ve uyarılarda bulunuyor. Futbolcuları tarafından çok sevilen İsmail Kartal'ın, teknik direktörlük kariyerine başlamasının ardından da yeni bir lakabı oldu.
 
Futbolculuk döneminde ‘Arap' diye hitap edilen başarılı hocaya öğrencileri artık, “Baba” diye sesleniyor. Son dönemde annesini kaybeden Webo'yla her idman öncesi bir araya gelen İsmail Kartal, acısı büyük olan bu futbolcusuna adeta terapi uyguluyor.

SAHA DIŞINDA DA ONLARLA
Sakatlığına rağmen derbide oynamak istediğini söyleyen Sow'la da konuşan Kartal, “Sana ilerleyen haftalarda ihtiyacım olacak. Seni riske edemem” diyor. Yerli-yabancı tüm futbolcuları dinleyen Fenerbahçeli çalıştırıcı, öğrencilerinin saha dışındaki durumlarını da yakından takip ediyor.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)