comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

'O pitbull kendisine dikkat etsin'

15 Ekim 2014, Çarşamba 09:52

Geçen sezon Melo'nun gazıyla kırmızı gören Emre Belözoğlu, yakın çevresine "Melo bu maçta kendisine dikkat etsin. Bu kez beni tahrik edemeyecek" dedi!

Geçtiğimiz sezon Süper Lig'in 2. yarısında Türk Telekom Arena'da oynananGalatasaray-Fenerbahçe derbisinin ilk yarısında Emre Belözoğlu'na 2. sarıdan kırmızıyı göstertmeyi başaran ardından yaptığı jestlerle özellikleFenerbahçe cephesinden büyük tepki gören Emre Belözoğlu, cumartesi geceki derbi maç için kendisini psikolojik olarak hazırladı.

Tecrübeli futbolcunun yakın çevresine ve takım arkadaşlarına "Melo bu maçta kendisine dikkat etsin. Bu defa beni tahrik edemeyecek. Belki kendisi tahrik olur. Aynı numaralarla beni oyundan diskalifiye edemeyeceği gibi maça olan konsantrasyonumu da bozamayacak. Bu defa hazırlıklıyım. Zaten bunun ilk denemesini Süper Kupa finalinde yaptım" dediği bildirildi. Emre Belözoğlu'nun sakatlıktan kurtulduğu ve Galatasaray derbisinde forma giymemesi için hiçbir nedenin kalmadığını da gelen haberler arasında. Kaptan Emre'nin oynamadığı son 2 lig maçında Fenerbahçe tecrübeli futbolcusunun yokluğunu fazlasıyla hissetmişti.

SAKATLIĞI GEÇTİ

Sakatlığı nedeniyle A Milli Takım kampına gitmeyen Emre'nin bu süre içinde hem tedavi olduğu hem de idman eksiğini kapattığı ifade edilirken, tamım arkadaşlarını bu önemli derbi için sürekli motive ettiği de ifade ediliyor. Emre Belözoğlu, penaltı atışları sonunda kazanılan Süper Kupa finalinde oynanan son derbi maçta Fenerbahçe takımının en iyilerinden biri olarak göze çarpmıştı.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)