comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Tapeler delil olarak sayılmayacak

01 Ekim 2014, Çarşamba 18:26

Aziz Yıldırım'ın avukatı köksal Bayraktar'ın ekibinden Avukat Burak Candan Lig Radyo da Yetkin Etkin ile Ajans Futbol'a bağlandı.

FutbolArena 

İsteğimiz kabul edildi ve yeniden yargılama yapılıyor
Yargıtay dan çıkan kararın hemen ardından yeniden yargılama talebinde bulunmuştuk. Karşı tarafta bu isteğimizi kabul etti. Cmk 319.maddesinde Cumhuriyet savcısına 7 gün içinde söyleyeceklerini bildirmesi için ve itirazları varsa süre verilmesini isledik. Mahkeme bu isteğimizi kabul ettikten sonra yeniden yargılama kararı bir üst makama devredildi. 

2015 yılının ilk ayları kritik

Mahkeme yeniden yargılamaya başlamak için duruşma hazırlık tutanağı hazırlanacak. Duruşma günü belirlenecek büyük ihtimalle 2015 yılının ilk aylarına denk gelir diye düşünüyorum.

Tapeler yeni kanunlara göre delil değil

Mahkeme kısa süre içinde yapılacağı için bu konuya aslında çok değinilmemesi gerekiyor. Yeniden yargılamanın başlıca gerekçesi mevcut kanun değişikliğinde delillere doğrudan etki etmesidir. Yani iletişimin denetlenmesi değiştirilmesi ve kayda alınmasının şartları artık değişti. Ve mahkeme bu şartların doğru etki etmesinden kaynaklı yargılamayı yenilemek istiyor. Tespit tutanakları yani tapeler ve telefon konuşmaları delil olarak kabul edilirse kullanılabilir ama değil ise bu sefer çok şey değişecek. Yeni kanuna göre bu düzenlemede delil olarak bu konuşmalar delil kabul edilmeyeceği için bu tartışmalar bitecek
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)