comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Yine 'Kanırta Kanırta'

23 Şubat 2014, Pazar 23:27

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, NTV'de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, NTV'de yayınlanan Yüzde 100 programına katıldı.

Fenerbahçe'de görev yaptığı dönem ve sonrasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Kocaman, Süper Lig'de takımların son durumları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Bir süredir futbola ara veren Kocaman, sezon sonunda bir takımla anlaşabileceğinin sinyallerini verdi. 

İşte Kocaman'ın açıklamalarından satır başları;

"DEĞERLİ TEKLİFLER DE GELDİ"

"2 ay boyunca her şeyden uzak bir hayat geçirdim. Ailemle ve bazı arkadaşlarımla zaman geçirdim. Daha sonraki dönemde de yapamadığım şeyleri yaptım. Hem kendime hem de vaki ayıramadığım arkadaşlarıma vakit ayırdım. Fenerbahçe'de görev yapmak hangi alanda olursa olsun çok yorucu bir iş çünkü. Ayrıldıktan 2. ay sonunda tamamen dinlenmiş hale geldim."

"Çok değerli teklifler de geldi. Hepsine teşekkür ediyorum. Ben çok uzun süre zihinsel olarak dinlenmeye temizlenmeye ihtiyacım vardı. Fenerbahçe'de çalıştıktan hemen sonra başka bir kulüpte çalışmak da zor olacaktı. Benim için zirve F.Bahçe'dir. Buradan da kendi irademle ayrıldıktan sonra başka bir takıma gitmek, tutarsızlık olurdu."

"HİÇ DURMADAN ÇALIŞTIM"

"Çünkü gerçekten yorulmuştum. Deyim yerindeyse dükkanı kapattım ve yeni sezonda yeniden açacağım. Yurt dışından da teklifler oldu ama hepsini nazikane bir şekilde geri çevirdim. 29 yıl boyunca hiç durmadan çalıştım ilk kez böyle bir hakkım vardı ve onu kullandım"

"Teknik direktörlük sadece şahsım adına değil tüm teknik adamların işi zor. Tabiki çok zor sürekli maç yapmak, maçlara hazırlanmak, diğer maça hazırlanmak... Genel olarak bu durum böyle. Yoğun mesai, düşünsel mesai gerektiren bir iş. Bu Beşiktaş için de Galatasaray için de böyle. "

"RUH DÜNYAMI KORUMAK İÇİN"

"Görev başındayken televizyon ya da gazetelere çok bakmıyordum çünkü bir zamandan sonra zihinsel kirlilik başlıyordu. Ama görevde değilken herşeyi takip etmeye çalışıyordum. Ben biraz ruh dünyamı korumak için izlememeye ve okumamaya gayret ettim."

"Hata yapmayan insan olmaz. Hele bizim gibi 3 günde bir maç oynayan ve hatalar oyunu futboda hata yapmamaya imkan yok. Çok hata yaptım. Bundan sonra da hata yapacağım. Ama her zaman hatalarımı düzeltmeye çalıştım ve çalışacağım da. İnsanların hatalarıyla yüzleşmemeleri ayıptır. Bu konuda mütevazı olmaya gerek yok. Rakamlarla çok fazla yaşamıyorum ama insanların aklında kalan rakamlar oluyor."

"F.BAHÇE'NİN EN BUHRANLI DÖNEMİNDE"

"Savaş yıllarını vs. bunları bir tarafa bırakırsak modern zamanda Fenerbahçe'nin en buhranlı döneminde çalıştım belki de. Fenerbahçe'nin oyuncu satmak zorunda olduğu bir dönemde çalıştık. Dışarıda olan biten olaylarla ilgili olarak sürekli durum değerlendirmesi yaptık ve bunları da oyunculara aktarabilmek için çaba gösterdik hem de saha içine baktık. Hem ben hem de ekibim için son sene Avrupa Ligi'nde yer almak bizi çok geliştirdi."

"Bugüne kadar konuşmamamın temel sebebi de buydu. Fenerbahçe'ye zarar vermek istemedim. Ağzımdan çıkacak her şeyin çevrilerek bana ve takıma doğru yansıtılmasını istemem. O yüzden zara verici pozisyonda olmak istiyorum.

"Doğru anlatamadık. Beni de belki dinlemediler ama anlatmaya da çalışmadım. Futbolculuğumdan beri vitrinde olan insanlar olduk. Böyle bir hayatımız var. Yapmam gereken işimi yapmak ve bunu anlayabilen, kavrayabilen, kör bakmayaninsanlara sunmaktı."

"ÜLKEMİZDE KOLAY OLMUYOR"

"Millet olarak neden-sonuç bağlantısını kurmadan yalşıyoruz. Son sezona gelmeden önceki süreçte Avrupa'da neler oluyor, neden bizden daha iyiler sorularını sormaya çalıştık. Koşu mesafesi iyi olan ve dayanıklı olan oyunculara yöneldik. Ama bu 1 ayda olacak iş değil. Bir şeyi artık olması gereken yere doğru taşımamız gerekiyordu. Bu ülkemizde kolay olmuyor."

"Geçen sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu Bayern Munih oldu. Şu anda aynı oyunu Barcelona gibi oynamaya başladılar. Sezonun başından beri iki kenar oyuncusu vardı. Takımı taşıyan, rakibi hırpalayan iki oyuncusu vardı. Robben ve Ribery. Maçtan sonra rakamları alıyorsunuz."

"BİZİM LİGİMİZDE DÜŞÜŞLER VAR"

"11 bin, 12 bin metre koşmuşlar. Toplam koşu mesafelerinde yurt dışıyla yine makas açılmaya başladı. Özellikle bu sezon ve geçen sezon hem Şampiyonlar Ligi hem de bizim ligimizde, anlamlı düşüşler var"

"Biraz daha işin doğru taraflarına doğru eğilmezsek gelecek sezon Avrupa maçlarında bu sıkıntıları göreceğiz ve bir dönem gelecek kumarhanelerdeki 5 topun bir araya gelmesini bekleyeceğiz yine. Doğru jenerasyonu bekleyeceğiz."

"HATALARI GÖRECEĞİZ, DÜZELTECEĞİZ"

"Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde önümüzdeki 10 yıl boyunca 7-8 sefer gruptan çıkmalıydı. Bu yapılanma sürekli yarı final, final oynar durumu değil. 10 yıl düşünüldüğü zaman Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın artık Şampiyonlar Ligi'nde hedef takımlar haline gelmesi gerekiyor. Hataları göreceğiz, düzelteceğiz. Bunu yapamazsak olmaz."

"Fenerbahçe'ye yapılanlar haksızlıktı ve ben bunun sözcülerinden biri oldum. Haklılığımız da şu günlerde ortaya çıkıyor zaten. Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'u kanırta kanıtta yenmek kolay değil, hepsini yendik"

"Biz herkes kadar temiziz diyorum. Şikeyle yaşayacak halimiz yok. Radar kelimesini art niyetli, kendi işlerine geldiği gibi kullananları kınıyorum. Trabzonspor'u anlayabilirim, onlar için bir dava var. Bir şeyleri anlatmaya çalışıyorlar, anlayabiliyorum ama Mehmet Ali Aydınlar'ın seçim konuşmasında böyle bir ifade kullanmasını anlayamıyorum."

"MAÇ BU MAÇ!"

"Başkanın içeride olması başlı başına bir olay. Başkan özel bir takım nedenlerden dolayı içeride değil ki, maç bu maç, oyun. Bizim başkanımızdan bahsetmiyorum, herhangi bir başkan bir örgüt kurmuş ve maç manipülasyonu yapıyor. Tabii ki yasalara uyulur. Ama sahada oynanan bir oyun var."

"Ligi çok yakından takip ediyoruz, ekibimle 15 günde bir buluşup değerlendirme yapıyoruz. Sezon başında takımların daha fazla güçlü başlayacağını bekliyordum. Sezonun ortalarından itibaren takımlar oturdu. Hem ligin sonunun gelmesi hem de pabucun pahalı olmasından da tabiki kaynaklandı. Lig bundan sonra daha da sertleşecek."

"Fenerbahçe, uzun zamandır yakalayamadığı büyük bir fark yakaladı. Bu da takıma ya büyük bir özgüven getirecekti veya rakipleri iştahlandıracaktı. Takımda da oyun ve puan yitimi olacaktı. Rakipleri de iştahlaştıran Fenerbahçe'nin fikstürü oldu. Önümüzdeki 2 ya da 3 hafalık periyod en hassas dönem olarak gözüküyor."

"BEŞİKTAŞ'IN SORUNLARI DAHA FARKLI"

"Beşiktaş'ın sorunları daha farklı gibi. Bütün takımlar içinde ligin ve 2. yarının ilk 4 haftası oyunu daha organize, bütün oynamaya çalışan takımdı. Beşiktaş'ın bu sezon ev sahibi olamaması ve kadrosunun çok fazla geniş olmaması handikap olarak görünüyor."

"Karabükspor'un gelişen bir oyunu var. Eskişehirspor'u her zaman kuvvetli bir takım olarak görüyorum. Bu iki takımı diğer takımlara göre ayrı bir yerde tutuyorum. Kasımpaşa'nın düşüş yaşayacağını düşünüyordum ama 10 maçlık bir düşüş beklemiyordum."

"NASIL İZAH EDERLER BİLMİYORUM"

"Yabancı sınırlamasında bu sayıların nasıl bulunduğunu bilmiyorum. Yapanlar nasıl izah ederler bilmiyorum. Benim teknik direktör olduğum son sezonun başlangıcında 6 Haziran'da lig toplantısı yaptık. Yaklaşık 10 teknik adamlarla birlikte. O toplantıdaki sorulardan birisi yabancı konusuydu. Toplantıyı Ufuk Özeren yönetiyordu. Federasyonun bu konuda bir bilgi bankası olması lazım. Yabancı sınırı 1 olduğunda ne oldu? 2, 3, 4 olduğunda ne oldu?"

"Bizim yasakçı anlayışımızla aslında olması gereken böyle yasakçılık. Başka türlü yetiştiremiyoruz. Sınırsız yabancıya izin verdiğimiz zaman kolayı seçme alışkanlığımızdan dolayı herkes için geçerli bu; Dünyanın her yerinden oyuncular buraya gelecektir. Bunun sonucunda da nasıl bir ortam olur bilemiyorum. Bu da bizi uzun yıllar çökertecek gibi görünüyor. Sadece tahmin etmeye çalışıyorum."

"Bir takım kıstlamalarla yabancı sayısının sınırlı olması gerektiğini düşünüyorum ama 10 yabancıya izin varken 4'ünün neden tribünde olduğunu anlamıyorum. Bir sınır belirlensin ve teknik adam istediği kadarını sahaya sürsün, istediği kadarını da tribüne göndersin."

 

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, NTV’de yayınlanan Yüzde 100 programına katıldı.

Fenerbahçe’de görev yaptığı dönem ve sonrasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Kocaman, Süper Lig’de takımların son durumları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Bir süredir futbola ara veren Kocaman, sezon sonunda bir takımla anlaşabileceğinin sinyallerini verdi. 

İşte Kocaman’ın açıklamalarından satır başları;

"DEĞERLİ TEKLİFLER DE GELDİ"

"2 ay boyunca her şeyden uzak bir hayat geçirdim. Ailemle ve bazı arkadaşlarımla zaman geçirdim. Daha sonraki dönemde de yapamadığım şeyleri yaptım. Hem kendime hem de vaki ayıramadığım arkadaşlarıma vakit ayırdım. Fenerbahçe’de görev yapmak hangi alanda olursa olsun çok yorucu bir iş çünkü. Ayrıldıktan 2. ay sonunda tamamen dinlenmiş hale geldim."

"Çok değerli teklifler de geldi. Hepsine teşekkür ediyorum. Ben çok uzun süre zihinsel olarak dinlenmeye temizlenmeye ihtiyacım vardı. Fenerbahçe’de çalıştıktan hemen sonra başka bir kulüpte çalışmak da zor olacaktı. Benim için zirve F.Bahçe’dir. Buradan da kendi irademle ayrıldıktan sonra başka bir takıma gitmek, tutarsızlık olurdu."

"HİÇ DURMADAN ÇALIŞTIM"

"Çünkü gerçekten yorulmuştum. Deyim yerindeyse dükkanı kapattım ve yeni sezonda yeniden açacağım. Yurt dışından da teklifler oldu ama hepsini nazikane bir şekilde geri çevirdim. 29 yıl boyunca hiç durmadan çalıştım ilk kez böyle bir hakkım vardı ve onu kullandım"

"Teknik direktörlük sadece şahsım adına değil tüm teknik adamların işi zor. Tabiki çok zor sürekli maç yapmak, maçlara hazırlanmak, diğer maça hazırlanmak... Genel olarak bu durum böyle. Yoğun mesai, düşünsel mesai gerektiren bir iş. Bu Beşiktaş için de Galatasaray için de böyle. "

"RUH DÜNYAMI KORUMAK İÇİN"

"Görev başındayken televizyon ya da gazetelere çok bakmıyordum çünkü bir zamandan sonra zihinsel kirlilik başlıyordu. Ama görevde değilken herşeyi takip etmeye çalışıyordum. Ben biraz ruh dünyamı korumak için izlememeye ve okumamaya gayret ettim."

"Hata yapmayan insan olmaz. Hele bizim gibi 3 günde bir maç oynayan ve hatalar oyunu futboda hata yapmamaya imkan yok. Çok hata yaptım. Bundan sonra da hata yapacağım. Ama her zaman hatalarımı düzeltmeye çalıştım ve çalışacağım da. İnsanların hatalarıyla yüzleşmemeleri ayıptır. Bu konuda mütevazı olmaya gerek yok. Rakamlarla çok fazla yaşamıyorum ama insanların aklında kalan rakamlar oluyor."

"F.BAHÇE’NİN EN BUHRANLI DÖNEMİNDE"

"Savaş yıllarını vs. bunları bir tarafa bırakırsak modern zamanda Fenerbahçe’nin en buhranlı döneminde çalıştım belki de. Fenerbahçe’nin oyuncu satmak zorunda olduğu bir dönemde çalıştık. Dışarıda olan biten olaylarla ilgili olarak sürekli durum değerlendirmesi yaptık ve bunları da oyunculara aktarabilmek için çaba gösterdik hem de saha içine baktık. Hem ben hem de ekibim için son sene Avrupa Ligi’nde yer almak bizi çok geliştirdi."

"Bugüne kadar konuşmamamın temel sebebi de buydu. Fenerbahçe’ye zarar vermek istemedim. Ağzımdan çıkacak her şeyin çevrilerek bana ve takıma doğru yansıtılmasını istemem. O yüzden zara verici pozisyonda olmak istiyorum.

"Doğru anlatamadık. Beni de belki dinlemediler ama anlatmaya da çalışmadım. Futbolculuğumdan beri vitrinde olan insanlar olduk. Böyle bir hayatımız var. Yapmam gereken işimi yapmak ve bunu anlayabilen, kavrayabilen, kör bakmayaninsanlara sunmaktı."

"ÜLKEMİZDE KOLAY OLMUYOR"

"Millet olarak neden-sonuç bağlantısını kurmadan yalşıyoruz. Son sezona gelmeden önceki süreçte Avrupa’da neler oluyor, neden bizden daha iyiler sorularını sormaya çalıştık. Koşu mesafesi iyi olan ve dayanıklı olan oyunculara yöneldik. Ama bu 1 ayda olacak iş değil. Bir şeyi artık olması gereken yere doğru taşımamız gerekiyordu. Bu ülkemizde kolay olmuyor."

"Geçen sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu Bayern Munih oldu. Şu anda aynı oyunu Barcelona gibi oynamaya başladılar. Sezonun başından beri iki kenar oyuncusu vardı. Takımı taşıyan, rakibi hırpalayan iki oyuncusu vardı. Robben ve Ribery. Maçtan sonra rakamları alıyorsunuz."

"BİZİM LİGİMİZDE DÜŞÜŞLER VAR"

"11 bin, 12 bin metre koşmuşlar. Toplam koşu mesafelerinde yurt dışıyla yine makas açılmaya başladı. Özellikle bu sezon ve geçen sezon hem Şampiyonlar Ligi hem de bizim ligimizde, anlamlı düşüşler var"

"Biraz daha işin doğru taraflarına doğru eğilmezsek gelecek sezon Avrupa maçlarında bu sıkıntıları göreceğiz ve bir dönem gelecek kumarhanelerdeki 5 topun bir araya gelmesini bekleyeceğiz yine. Doğru jenerasyonu bekleyeceğiz."

"HATALARI GÖRECEĞİZ, DÜZELTECEĞİZ"

"Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde önümüzdeki 10 yıl boyunca 7-8 sefer gruptan çıkmalıydı. Bu yapılanma sürekli yarı final, final oynar durumu değil. 10 yıl düşünüldüğü zaman Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın artık Şampiyonlar Ligi’nde hedef takımlar haline gelmesi gerekiyor. Hataları göreceğiz, düzelteceğiz. Bunu yapamazsak olmaz."

"Fenerbahçe’ye yapılanlar haksızlıktı ve ben bunun sözcülerinden biri oldum. Haklılığımız da şu günlerde ortaya çıkıyor zaten. Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’u kanırta kanıtta yenmek kolay değil, hepsini yendik"

"Biz herkes kadar temiziz diyorum. Şikeyle yaşayacak halimiz yok. Radar kelimesini art niyetli, kendi işlerine geldiği gibi kullananları kınıyorum. Trabzonspor’u anlayabilirim, onlar için bir dava var. Bir şeyleri anlatmaya çalışıyorlar, anlayabiliyorum ama Mehmet Ali Aydınlar’ın seçim konuşmasında böyle bir ifade kullanmasını anlayamıyorum."

"MAÇ BU MAÇ!"

"Başkanın içeride olması başlı başına bir olay. Başkan özel bir takım nedenlerden dolayı içeride değil ki, maç bu maç, oyun. Bizim başkanımızdan bahsetmiyorum, herhangi bir başkan bir örgüt kurmuş ve maç manipülasyonu yapıyor. Tabii ki yasalara uyulur. Ama sahada oynanan bir oyun var."

"Ligi çok yakından takip ediyoruz, ekibimle 15 günde bir buluşup değerlendirme yapıyoruz. Sezon başında takımların daha fazla güçlü başlayacağını bekliyordum. Sezonun ortalarından itibaren takımlar oturdu. Hem ligin sonunun gelmesi hem de pabucun pahalı olmasından da tabiki kaynaklandı. Lig bundan sonra daha da sertleşecek."

"Fenerbahçe, uzun zamandır yakalayamadığı büyük bir fark yakaladı. Bu da takıma ya büyük bir özgüven getirecekti veya rakipleri iştahlandıracaktı. Takımda da oyun ve puan yitimi olacaktı. Rakipleri de iştahlaştıran Fenerbahçe’nin fikstürü oldu. Önümüzdeki 2 ya da 3 hafalık periyod en hassas dönem olarak gözüküyor."

"BEŞİKTAŞ’IN SORUNLARI DAHA FARKLI"

"Beşiktaş’ın sorunları daha farklı gibi. Bütün takımlar içinde ligin ve 2. yarının ilk 4 haftası oyunu daha organize, bütün oynamaya çalışan takımdı. Beşiktaş’ın bu sezon ev sahibi olamaması ve kadrosunun çok fazla geniş olmaması handikap olarak görünüyor."

"Karabükspor’un gelişen bir oyunu var. Eskişehirspor’u her zaman kuvvetli bir takım olarak görüyorum. Bu iki takımı diğer takımlara göre ayrı bir yerde tutuyorum. Kasımpaşa’nın düşüş yaşayacağını düşünüyordum ama 10 maçlık bir düşüş beklemiyordum."

"NASIL İZAH EDERLER BİLMİYORUM"

"Yabancı sınırlamasında bu sayıların nasıl bulunduğunu bilmiyorum. Yapanlar nasıl izah ederler bilmiyorum. Benim teknik direktör olduğum son sezonun başlangıcında 6 Haziran’da lig toplantısı yaptık. Yaklaşık 10 teknik adamlarla birlikte. O toplantıdaki sorulardan birisi yabancı konusuydu. Toplantıyı Ufuk Özeren yönetiyordu. Federasyonun bu konuda bir bilgi bankası olması lazım. Yabancı sınırı 1 olduğunda ne oldu? 2, 3, 4 olduğunda ne oldu?"

"Bizim yasakçı anlayışımızla aslında olması gereken böyle yasakçılık. Başka türlü yetiştiremiyoruz. Sınırsız yabancıya izin verdiğimiz zaman kolayı seçme alışkanlığımızdan dolayı herkes için geçerli bu; Dünyanın her yerinden oyuncular buraya gelecektir. Bunun sonucunda da nasıl bir ortam olur bilemiyorum. Bu da bizi uzun yıllar çökertecek gibi görünüyor. Sadece tahmin etmeye çalışıyorum."

"Bir takım kıstlamalarla yabancı sayısının sınırlı olması gerektiğini düşünüyorum ama 10 yabancıya izin varken 4’ünün neden tribünde olduğunu anlamıyorum. Bir sınır belirlensin ve teknik adam istediği kadarını sahaya sürsün, istediği kadarını da tribüne göndersin."

 

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)

\"Fenerbahçe
Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi Fırat Aydınus’un
\"Dinamo
Dinamo Zagreb - Fenerbahçe maçı muhtemel 11’ler
", "haber/fenerbahce/114473/0/yine-kanirta-kanirta.html", "23 Şubat 2014, Pazar 23:27", "3362", "Fenerbahçe", "fenerbahce"];hbr[1] = [358519, "https://www.futbolarena.com/imagesYUK/201809/b/valbuenadan_flas_kadro_disi_aciklamasi_hayal_kirikligi_yasiyorumbO.jpg", "Valbuena’dan flaş kadro dışı açıklaması: \"Hayal kırıklığı yaşıyorum\"", "Fenerbahçelİ Valbuena, Dinamo Zagreb maçı öncesi kadro dışı bırakılmasıyla ilgili açıklama yaptı ve hayal kırıklığına uğradığını söyledi. ", "
FutbolArena - Fenerbahçe’nin Dinamo Zagreb ile deplasmanda oynayacağı karşılaşmanın kadrosuna alınmayan Valbuena sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı. Kadroya alınmadığı için hayal kırıklığına uğradığını söyleyen Valbuena, buna rağmen takım arkadaşlarının yanında olduğunu söyledi. 


Fenerbahçe Haberleri: Valbuena Fenerbahçe’den ayrılacak mı?


Valbuena kendisine ait twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Takımla birlikte olamadığım için hayal kırıklığına uğradım. Ancak her şeye rağmen takım arkadaşlarımın arkasında olacağım. Haydi beyler!" ifadelerini kullandı. 
 

Valbuena’nın Fenerbahçe gol ve asistleri


Valbuena bu sezon Fenerbahçe formasıyla Süper Lig’de 2 maçta toplamda 101 dakika görev aldı. Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda Benfica maçlarında ise 2 maçta 126 dakika görev alan Fransız futbolcunun gol veya asisti bulunmuyor. Valbuena geçen sezon ise 40 maçta 8 gol, 16 asistlik performans sergilemişti. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.
", "fenerbahce/valbuenadan-flas-kadro-disi-aciklamasi-hayal-kirikligi-yasiyorum-358519h/", "20 Eylül 2018, Perşembe 19:58", "1", "Fenerbahçe", "fenerbahce"];hbr[2] = [358514, "https://www.futbolarena.com/imagesYUK/201809/b/dinamo_zagreb_fenerbahce_maci_ne_zaman_saat_kacta_hangi_kanaldazY.jpg", "Dinamo Zagreb - Fenerbahçe maçı ne zaman, saat kaçta hangi kanalda?", "Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacağı Dinamo Zagreb maçının yayıncısı belli oldu. Dinamo Zagreb - Fenerbahçe maçı hangi kanaldan yayınlanacak? Dinamo Zagreb - Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Detaylar haberimizde...", "
FutbolArena - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi’nde grubundaki ilk maçında Dinamo Zagreb ile karşı karşıya gelecek. Dinamo Zagreb - Fenerbahçe maçının yayıncı kuruluşu belli oldu. Dinamo Zagreb - Fenerbahçe maçını hangi kanalda yayınlayacak? Detaylar haberimizde...

Fenerbahçe’nin Dinamo Zagreb ile oynayacağı karşılaşmanın hangi kanaldan yayınlanacağı merak konusu olmuştu. Dinamo Zagreb  - Fenerbahçe maçının hangi kanaldan yayınlanacağı sorusu en çok aratılan konulardan biri oldu. Son dakika gelişmesine göre Dinamo Zagreb - Fenerbahçe maçı BeIN Sports Haber’den naklen yayınlanacak.
 

Dinamo Zagreb Fenerbahçe hangi kanalda? Fenerbahçe maçı canlı izle 


UEFA Avrupa Ligi 2018-19 sezonunda grup maçları yarın oynanacak karşılaşmalarla başlayacak. Türkiye’deki temsilcilerimiz Fenerbahçe, Beşiktaş ve Akhisarspor’un da sahne alacağı UEFA Avrupa Ligi maçları hangi kanaldan yayınlanacak sorusunun yanıtı merak ediliyordu. Beşiktaş-Sarpsborg ve Dinamo Zagreb-Fenerbahçe karşılaşması, beIN Sports Haber’den şifresiz yayınlanacak. Dinamo Zagreb - Fenerbahçe maçı 22:00’da oynanacak.
 

beIN Sports Haber uydu frekans bilgileri - Dinamo Zagreb - Fenerbahçe maçı uydu frekans bilgileri


Dinamo Zagreb - Fenerbahçe karşılaşması beIN SPORTS HABER’den şifresiz olarak naklen yayınlanacak.  beIN Sports Haber kanalını uydu alıcılarından izleyebilmek için Türksat 4A uydusu ayarlı olmalı. Türksat 4A uydusuna dönük çanak antrenleriniz varsa udu alıcısından yeni kanal ekleme bölümünden beIN Sports Haber frekanslarını girerek kanalı televizyonunuza ekleyebilirsiniz. 
beIN Sports Haber frekansları

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 12379
Symbol Oranı: 30000
FEC: 3/3
Polarizasyon: Horizontol (Yatay)
TÜRKSAT KABLO TV: 223. Kanal 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.
", "fenerbahce/dinamo-zagreb-fenerbahce-maci-ne-zaman-saat-kacta-hangi-kanalda-358514h/", "20 Eylül 2018, Perşembe 19:11", "1", "Fenerbahçe", "fenerbahce"];hbr[3] = [358505, "https://www.futbolarena.com/imagesYUK/201809/b/fenerbahce_icin_sampiyonluk_iddiasi_cocuda_o_kalite_yok5I.jpg", "Fenerbahçe için şampiyonluk iddiası! \"Cocu’da o kalite yok\"", "Spor yorumcusu Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.", "
FutbolArena - Spor Toto Süper Lig’de geride kalan 5 haftada 2 galibiyet alabilen Fenerbahçe’de teknik direktör Phillip Cocu ile ilgili eleştiriler de artmaya başladı. Spor yorumcusu Gürcan Bilgiç, Hollandalı teknik adamın takımı şampiyonluğa taşıyabilecek kalitede olmadığını dile getirdi. 


Fenerbahçe Haberleri: Gürcan Bilgiç’ten Phillip Cocu ve Aykut Kocaman kıyası


A Spor’da değerlendirmelerde bulunan Gürcan Bilgiç şunları söyledi:

"Fenerbahçe’den bu sene şampiyonluk beklemiyorum. Ne öyle bir oyun kalitesi ne de şampiyonluğa götürecek bir teknik direktörü var. Cocu’nun takımı şampiyonluk yarışında tutabilecek kalitede olduğunu düşünmüyorum. Geçen sene mesela Aykut Kocaman, "Ben iyi mücadele edeceğim, güzel futboldan öte mücadeleci oyun tarzıyla gideceğim" dedi ve sonunda da şampiyonluğu az farkla kaçırdı
Phillip Cocu bu dönüşüm içerisinde biraz daha öne direkt oynamak istiyor. Ersun Yanal tarzıyla oynadı Kayseri’den bir sürü pozisyon yedi. Bu sistem olmayınca Konya deplasmanında umut veren bir oyun ortaya çıktı. Fenerbahçe’ye bundan sonra maç kazandıracak en önemli şey oyuncuların performansları olur. Artık Fenerbahçe 4-2-3-1 oynayacak. Belki bazı maçlarda yine dönebilir."

Sarı lacivertlilerle ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.
", "fenerbahce/fenerbahce-icin-sampiyonluk-iddiasi-cocuda-o-kalite-yok-358505h/", "20 Eylül 2018, Perşembe 16:18", "1", "Fenerbahçe", "fenerbahce"];hbr[4] = [358503, "https://www.futbolarena.com/imagesYUK/201809/b/bein_sports_uefa_maclarini_canli_yayinlayacak_mi_bein_sports_uefa_avrupa_ligi_izleUg.jpg", "beIN Sports UEFA maçlarını canlı yayınlayacak mı? (beIN Sports UEFA Avrupa Ligi izle)", "beIN Sports UEFa maçlarını yayınlayacak mı? beIN Sports UEFA Avrupa Ligi maçlarının yayın haklarını aldı mı? UEFA Avrupa Ligi maçları hangi kanalda? UEFA maçları canlı şifresiz izlenecek mi? Tüm merak edilenler haberimizde.", "
beIN Sports, UEFA maçlarını canlı yayınlayacak mı? beIN Sports UEFA maçı izle, beIN Sports UEFA maçları canlı şifresiz yayın olacak mı? UEFA Avrupa Ligi’nde bu akşam temsilcilerimiz Beşiktaş, Fenerbahçe ve Akhisarspor maçlarını oynayacak. UEFA Avrupa Ligi grup maçlarının hangi kanaldan yayınlanacağı ise resmi olarak açıklanmadı. Peki UEFA maçları hangi kanalda?
 

UEFA maçları beIN Sports’ta mı? beIN Sports UEFA Avrupa Ligi maçları canlı izle


Şampiyonlar Ligi maçlarının ardından şimdi de UEFA Avrupa Ligi maçlarının hangi kanaldan yayınlanacağı merak ediliyor. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Akhisarspor’un gruplarında oynayacağı ilk maçların beIN Sports ekranlarından yayınlanması bekleniyor.

TRT Spor muhabiri Sonay Teker, Akhisar Stadı’ndan yaptığı yayında, naklen yayın araçlarının stada geldiğini ve beIN Sports’un bir hazırlık yaptığını ancak kesinleşen bir durumun henüz olmadığını söyledi.
 

Beşiktaş - Sarpsborg maçı yayıncı kuruluşu belli oldu mu?


Beşiktaş - Sarpsborg maçı yayıncı kuruluş bilmecesi neticelendi. Beşiktaş - Sarpsborg maçının yayıncı kuruluşu belli oldu. Beşiktaş ile Sarpsborg bu akşam Vodafone Park’ta karşı kaşrıya gelecek. Beşiktaş - Sarpsborg maçı yayın hakkını Bein Sports aldığını açıklandı. Beşiktaş - Sarpsborg maçı Bein Sports ekranlarından canlı ve şifresiz yayınlanacak.
BEIN SPORTS CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN >>

Son dakika UEFA Avrupa Ligi Haberleri FutbolArena’da!

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.
", "fenerbahce/bein-sports-uefa-maclarini-canli-yayinlayacak-mi-bein-sports-uefa-avrupa-ligi-izle-358503h/", "20 Eylül 2018, Perşembe 15:26", "1", "Fenerbahçe", "fenerbahce"]; slide[0] = [358503, "https://www.futbolarena.com/imagesYUK/201809/b/bein_sports_uefa_maclarini_canli_yayinlayacak_mi_bein_sports_uefa_avrupa_ligi_izleUg.jpg", "beIN Sports UEFA maçlarını canlı yayınlayacak mı? (beIN Sports UEFA Avrupa Ligi izle)", "beIN Sports UEFa maçlarını yayınlayacak mı? beIN Sports UEFA Avrupa Ligi maçlarının yayın haklarını aldı mı? UEFA Avrupa Ligi maçları hangi kanalda? UEFA maçları canlı şifresiz izlenecek mi? Tüm merak edilenler haberimizde.", "fenerbahce/bein-sports-uefa-maclarini-canli-yayinlayacak-mi-bein-sports-uefa-avrupa-ligi-izle-358503h/", "20 Eylül 2018, Perşembe 15:26", "Fenerbahçe"];slide[1] = [358501, "https://www.futbolarena.com/imagesYUK/201809/b/vahid_halilhodzicten_islam_slimani_itirafioE.jpg", "Vahid Halilhodzic’ten Islam Slimani itirafı", "Trabzonspor’un eski teknik direktörlerinden Vahid Hahlilhodzic, Islam Slimani hakkında konuştu. 
 ", "fenerbahce/vahid-halilhodzicten-islam-slimani-itirafi-358501h/", "20 Eylül 2018, Perşembe 14:50", "Fenerbahçe"];slide[2] = [358499, "https://www.futbolarena.com/imagesYUK/201809/b/stjepan_tomastan_fenerbahceye_dinamo_zagreb_uyarisicn.jpg", "Stjepan Tomas’tan Fenerbahçe’ye Dinamo Zagreb uyarısı", "Fenerbahçe’nin eski futbolcularından Stjepan Tomas, Dinamo zagreb maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.", "fenerbahce/stjepan-tomastan-fenerbahceye-dinamo-zagreb-uyarisi-358499h/", "20 Eylül 2018, Perşembe 14:26", "Fenerbahçe"];slide[3] = [358496, "https://www.futbolarena.com/imagesYUK/201809/b/dinamo_zagreb_fenerbahce_sifresiz_canli_yayin_kanallari_zagreb_fenerbahce_hangi_kanaldaRH.jpg", "Dinamo Zagreb Fenerbahçe şifresiz canlı yayın kanalları (Zagreb Fenerbahçe hangi kanalda?)", "Dinamo Zagreb Fenerbahçe hangi kanalda? Dinamo Zagreb Fenerbahçe şifresiz canlı yayınlanacak mı? Dinamo Zagreb Fenerbahçe saat kaçta, Beşiktaş Sarpsborg kanalı, Dinamo Zagreb Fenerbahçe şifresiz izle gibi seçeneklerin yanıtları haberimizde.", "fenerbahce/dinamo-zagreb-fenerbahce-sifresiz-canli-yayin-kanallari-zagreb-fenerbahce-hangi-kanalda-358496h/", "20 Eylül 2018, Perşembe 12:38", "Fenerbahçe"];slide[4] = [358488, "https://www.futbolarena.com/imagesYUK/201809/b/super_ligde_6_hafta_hakemleri_aciklandiWU.jpg", "Süper Lig’de 6. hafta hakemleri açıklandı", "Süper Lig’de 6. hafta hakemleri açıklandı. Fenerbahçe - Beşiktaş derbisine Fırat Aydınus atandı.", "fenerbahce/super-ligde-6-hafta-hakemleri-aciklandi-358488h/", "20 Eylül 2018, Perşembe 11:23", "Fenerbahçe"]; var say = goster = 0; var sabitReklam = $("#sabitReklam"); var pos = sabitReklam.offset(); //var pos = ''; var hbrSayi = 0; var hbrBas = ''; var sc = ''; var div3Offset = new Array(); div3Offset[parseInt(hbrSayi)] = parseInt($('#lnk_'+hbrSayi).offset().top)-375; var gosterKontrol = goster; function addScript(div, src, h, w){ document.getElementById(div).innerHTML = ""; var script = document.createElement("iframe"); script.setAttribute('height', h); script.setAttribute('width', w); script.setAttribute('framespacing', '0'); script.setAttribute('frameborder', '0'); script.setAttribute('scrolling', 'no'); script.setAttribute('src', src); document.getElementById(div).appendChild(script); } //addScript("lnk_0", "http://www.futbolarena.com/Reklamlar/HaberDetayLigatus.php", "230px", "100%"); if(isMobile){ document.getElementById('div-gpt-ad-1508941472543-0').style.display = "none" } $(window).scroll(function(){ var scroll2Top = $(window).scrollTop(), div2Offset = $('#hbb_'+say).offset().top, dist = (div2Offset - scroll2Top); if(div3Offset[3] <= scroll2Top){ goster = 4;} else if(div3Offset[2] <= scroll2Top){ goster = 3; } else if(div3Offset[1] < scroll2Top){ goster = 2;} else if(div3Offset[0] < scroll2Top){ goster = 1; }else{ goster = 0; } if(isMobile) { document.getElementById('div-gpt-ad-1508941472543-' + say).style.display = "none" } if((window.innerWidth || document.documentElement.clientWidth) > 767) { if(scroll2Top >= mansetVideoDiv){ $("#mansetVideo").css({position: "fixed", bottom: "30px", width: "350px", right: "30px", height: "360px", "z-index": "9999999"}); //$( ".np-adWrapper div:first" ).css({ width: "350px"} ); //$( ".np-adWrapper iframe:first" ).css({ width: "350px"} ); $( "#mansetResimVideo" ).css({ display: "block"} ); } else { $("#mansetVideo").css({position: "relative", bottom: "0px", width: "100%", right: "0px", height: "360px"}); //$( ".np-adWrapper div:first" ).css({ width: "100%"} ); //$( ".np-adWrapper iframe:first" ).css({ width: "100%"} ); $( "#mansetResimVideo" ).css({ display: "none"} ); } } if (dist <= -25) { if(say < 4){ say++; var sosyalLink = encodeURI(''+hbr[say][5]); var sosyalBaslik = encodeURI(hbr[say][2]); hbrBas = '
'; hbrBas += '
'; hbrBas += '

'+hbr[say][2]+'

'; hbrBas += '
'; hbrBas += ''+hbr[say][6]+''; hbrBas += ''; hbrBas += '
'; hbrBas += ''; hbrBas += '
'; hbrBas += '

'+hbr[say][3]+'
'; hbrBas +='
'; hbrBas += '
'+hbr[say][4]+'

'; hbrBas += '
'; //hbrBas += ''; /*if(hbr[say][9] == 'galatasaray' || hbr[say][9] == 'fenerbahce' || hbr[say][9] == 'besiktas' || hbr[say][9] == 'trabzonspor' ){ hbrBas += '
'+hbr[say][8]+' transfer haberleri
'; }*/ //hbrBas += ''; //$("#txtLink_"+say).load("text_link_script.php?s="+ Math.random()); hbrBas += '
'; hbrBas +='
'; /*(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');*/ ga('create', 'UA-33310270-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); ga('set', 'location', ''+hbr[say][5]); ga('set', 'title', hbr[say][2]); hbrBas +='comScore'; //$("#alxcnt").load("alexa_counter.php?s="+ Math.random()); _atrk_opts = { atrk_acct:"J8Zpp1IW1d10Y8", domain:"futbolarena.com",dynamic: true}; (function() { var as = document.createElement('script'); as.type = 'text/javascript'; as.async = true; as.src = "https://d31qbv1cthcecs.cloudfront.net/atrk.js"; var s = document.getElementsByTagName('script')[0];s.parentNode.insertBefore(as, s); })(); pp_gemius_hit('cjTg8kuiYxgeluu3FRkeN.TXPzMpGUe_BOuEu1FCANP.p7'); //$("#gmius").load("futbolarena_gemius.php?s="+ Math.random()); //SLoC (function(){ var a=document.getElementsByTagName('script')[0], b=document.createElement('script'); b.async=!0;b.src='//cdn.dimml.io/dimml.js'; a.parentNode.insertBefore(b,a); })(); yaCounter29138695.hit(''+hbr[say][5], {title: hbr[say][2]}); hbrBas +=""; hbrBas +="MTBADVS.InStream.Default.run({\"immediately\":true})"; hbrBas +='
'; $("#lnk_"+(say-1)).after(hbrBas); hbrSayi++; div3Offset[parseInt(hbrSayi)] = parseInt($('#lnk_'+hbrSayi).offset().top)-375; return false; } } if(gosterKontrol != goster){ if(goster != 0 && goster !=1){ $("#deskfive_sagReklam_iframe").attr("src", 'Reklamlar/deskfive_se.php?das='+new Date().getTime()); } history.pushState({ 'haberId': hbr[goster][0] }, hbr[goster][2], hbr[goster][5]); gosterKontrol = goster; //addScript("lnk_"+goster, "http://www.futbolarena.com/Reklamlar/HaberDetayLigatus.php", "230px", "100%"); //addScript("txtLink_"+goster, "http://www.futbolarena.com/text_link_script.html", "100px", "100%"); document.title = hbr[goster][2]; if(typeof googletag !="undefined") googletag.pubads().refresh(); /*if(goster == 0){ googletag.pubads().refresh([slot0]); } else if(goster == 1){ googletag.pubads().refresh([slot1]); } else if(goster == 2){ googletag.pubads().refresh([slot2]); } else if(goster == 3){ googletag.pubads().refresh([slot3]); } else if(goster == 4){ googletag.pubads().refresh([slot4]); }*/ } }); });