comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Alper Potuk: 'Baskı, stres yok'

19 Şubat 2014, Çarşamba 13:33

Kasımpaşa maçında oynadığı futbolla büyük takdir toplayan genç orta saha oyuncusu Alper Potuk, takmının son durumunu anlattı.

Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Alper Potuk, takım olarak kendilerine güvendiklerini ve Elazığspor maçını kazanarak; 3 haftadırdeplasmanda yaşadıkları puan kayıplarına son vermek istediklerini ifade etti.

FBTV'ye açıklamalarda bulunan Alper Potuk, Kasımpaşa maçında alınan 3 puanın önemine, yine bu maçta gösterdiği başarılı performansına, şampiyonluk yolundaki inançlarına ve Pazartesi günü deplasmanda oynayacakları Elazığspor maçına değindi.

"BAĞDAT'I GÖRÜNCE ÖNEM ARTTI"

Kasımpaşa maçındaatmosferin çok iyi olduğunu ifade eden genç oyuncu, “Geçen hafta Sivasspor'a kaybettikten sonra Kasımpaşa maçının önemini ve maçın zor geçeceğini 1 haftadır aramızda konuşuyorduk. Böyle bir maçıkazandığımız için çok mutluyuz. Maç günü saat 14.00'de Bağdat Caddesi'nde başlayan bir gösteri vardı. Onu görünce maçın önemi daha da artmıştı. Sahayagirdiğimizde bu atmosferi yaşadık. Stadımızda çok iyi bir atmosfer vardı” dedi.

Kasımpaşagösterdiği başarılı performanstan dolayı taraftarlar tarafından ayakta alkışlanan Alper, o anı şu ifadelerle anlattı: “Çok mutlu oldum, çokgururlandım. Taraftarımıza da teşekkür ediyorum. Bu destek daha çok oynama ve daha çok maç kazanma isteğimi de arttırıyor. İnşallah biz oynadıkçaböyle devam eder. Taraftarlarımız da böyle devam eder.”

"ELAZIĞ'DA BAŞLATIP DEVAM EDECEĞİZ"

Artık deplasman mağlubiyetlerine son vermek istediklerini dile getiren oyuncu,“Bizim için önemli olan Kasımpaşa maçıydı. 2 maç üst üstte kaybettikten sonra Fenerbahçe gibi bir takımın 3 maç üst üstte kaybetmesi alışagelmiş bir şey değil. Bizdebunun bilincindeydik. Bu maçı kazanmak için her şeyimizi verdik. 3 maçtır deplasman maçlarını kaybediyoruz, artık deplasman mağlubiyetlerine son vermezamanı. İnşallah Elazığ'da başlatıp, öyle devam edeceğiz. Elazığspor deplasmanından 3 puanla dönersek;sonra içeride Gençlerbirliği maçımız var. Onu da aldığımız takdirde ben yine puanfarkını açacağımızı düşünüyorum. Puan farkı açıldıkça son haftalarda, inşallah şampiyon oluruz” ifadelerini kullandı.

"BASKI VE STRES YOK"

Takım olarakkendilerine güvendiklerinin altını çizen Alper Potuk, baskı ve stres yaşamadıklarını ifade ederek,“Eskişehirspor maçı 1-1 eşitlikle devam ederken; üstünlük bizdeydi ve golü ararken, top kaybı sonrasında gol yedik. Kötü oynadığımız ve baskı altındakaldığımız gibi gösteriliyor ama ilgisi yok. Sonra Sivasspor maçı, 4-5 net pozisyonumuzvar. sonra yanlış kararla mağlup olduk. Biz kendimize güveniyoruz. En iyi şekilde yolumuza devam ediyoruz” sözlerini noktaladı.

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.