comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Volkan iddialı konuştu!

18 Şubat 2014, Salı 13:32

Fenerbahçe'nin deneyimli kalecisi Volkan Demirel, " Bize inananlara kupayı hediye edeceğiz" dedi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel, önemli açıklamalarda bulundu.

Demirel, Kasımpaşa galibiyeti birlikte üst üste aldıkları ikimağlubiyetin ardından yeni bir sayfa açtıklarını ve bu sezon kendilerine inanlara, dik duruşlarıyla birlikte şampiyonluk kupasını hediye etmek istediklerini belirtti.

FB TV'ye açıklamalarda bulunan deneyimli kaleci, öncelikli olarak Kasımpaşa maçına ve Pazar günü Bağdat Caddesi'nde gerçekleştirilen yürüyüşe değindi. Başarılı file bekçisi,"2 hafta üst üste alınan mağlubiyetten sonra Kasımpaşa karşısında, zor geçen bir maçı belki kötü oynadıkama iyi mücadele ederek, 3 puan almasını bildik. Taraftarlarımızı kutluyorum. Sabah saatlerinde başlayan yürüyüşün ardından günü böyle bir güzelsonuçla taçlandırdığımız için takımımızı da kutluyorum. İyi oynamadık ama mücadele ve hırs anlamında elimizden gelen her şeyi yaptığımızı düşünüyoruz"diye konuştu.

"YENİ BİR SAYFA AÇTIK"

Ligin uzun bir maraton olduğunu ve puan kayıplarının yaşanabileceğini ifade eden Volkan, "Yolumuza devam ediyoruz.Mağlubiyetlerden sonra yeni bir sayfa açtık. İnşallah bu sayfada aynı şekilde mağlubiyetleri tekrarlamayacağız. İllaki, puan kayıpları; beraberlikler,mağlubiyetler olacaktır ama biz elimizden geldiği kadar puan kayıplarını en aza indirmeye çalışacağız. Çünkü zaman daraldıkça, şampiyonluğayaklaşıldıkça, şartlar daha da zorlaşıyor. Şimdi küme düşmeme mücadelesi başladı. Onlarla ve rakip takımlarla da maçlarımız olacak. Her geçen haftazorlaşıyor. O yüzden her hafta kazanma arzusu ile sahaya çıkıp, maçları kazanıp, yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.

"FENERBAHÇE TARAFTARI GÜÇ VE KUVVETTİR"

Fenerbahçe taraftarının çok büyük bir güç olduğunu dile getiren Volkan Demirel, "Fenerbahçe taraftarı çok büyük güç ve kuvvettir. Stadımızda oynarken bunu çok iyihissediyoruz. En yakın örneği ise, Kasımpaşa maçında taraftarlarımızın desteğiydi.. Taa ki sabahsaatlerinde başlayan destek stada kadar devam etti ve ordan da maçın son dakikasına kadar sürdü. İyi oynamadık ama iyi mücadele ettik. Taraftarımızındesteğini de yanımıza alarak; maçtan galip gelmesini bildik. Onların bize desteği, yardımı, tribünlerde seslerini duymak çok özel bir duygu. O yüzdenher zaman yanımızda olmaları bizim için büyük bir güç. Her zaman da bizi desteklesinler. Ben inanıyorum ki, bizde onları mahçup etmeyeceğiz. Bizeinananlara kupayı hediye edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"BU SAVAŞI KAZANACAĞIZ"

Şampiyonluk yolundaki inançların tam olduğunu belirten milli eldiven, sözlerini şuifadelerle noktalandırdı:

"Şampiyonluk yolundaki inancımız çok. Takım arkadaşlarımızla beraber bunu elde edeceğiz. Tüm çalışmalarımız, her şey,maçların son dakikasında gelen goller, birlikte hareket etmemiz bunun göstergesi . Lig uzun maraton. Puan kayıpları olacak. Savaşta, belirli bölgelerikaybedebilirsiniz ama savaşı kazanırsın. Biz böyle bakıyoruz. Geçen haftalarda puan kaybettik ama biz bu savaşı kazanacağız. Bu savaş bizim. Bu savaşgeçen yıllara dayanan bir savaş. Hiçbir zaman kaybetmedik; her zaman dik durduk. İnşallah da bu seneyi dik duruşumuzla beraber, kupaylataçlandıracağız."

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.