comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

F.Bahçe'nin eski teknik direktörü vefat etti

01 Şubat 2014, Cumartesi 11:09

Fenerbahçe'nin eski teknik diretörü Luis Aragones, bu sabah 75 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Fenerbahçe'nin eski teknik diretörü Luis Aragones, bu sabah 75 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Bir süredir Madrid'de bir hastanede olan İspanyol teknik adamın vefat haberini doktor Pedro Guillen açıkladı.

Başkent Madrid'deki bir klinikte bu sabah hayatını kaybeden Aragones'in ailesi, cenazenin yarın aile içinde yapılacak bir törenle defnedileceğini, Atletico Madrid Kulübü veya İspanya Futbol Federasyonu'ndan kurumsal bir tören istemediğini bildirdi.

Aragones'in doktoru Pedro Guillen de 75 yaşındaki İspanyol futbol adamının, lösemi kanseri teşhisiyle yaklaşık 2 aydır belirli aralıklarla hastaneye kaldırıldığını ve çok fazla acı çekmeden hayatını kaybettiğini ifade etti.

İSPANYA FUTBOLU YASTA

İspanya'da tüm futbol kulüpleri ve İspanya Futbol Federasyonu, Aragones için başsağlığı mesajları yayımladı.

La Liga'daki maçların başlangıcından önce de Aragones için bir dakikalık saygı duruşu yapılacağı duyuruldu.

Aragones'in 1964-1974 yılları arasında formasını giydiği ve 3 farklı dönem teknik direktörlüğü yaptığı Atletico Madrid Kulübü, ligdeki Real Sociedad maçına siyah bantla çıkacağını açıkladı.

Atletico Madrid Kulübü Başkanı Enrique Cerezo, ''Luis Aragones büyük bir futbolcu ve teknik direktör oldu ama herşeyden önce büyük bir kişilik ve dosttu. Her şeyin üzerinde bir Atleticoluydu'' açıklamasında bulundu.

Öte yandan birçok İspanyol futbolcu da sosyal medya aracılığıyla Aragones hakkındaki duygularını ifade edip, ailesine başsağlığı diledi. Real Madrid'de forma giyen milli futbolculardan Sergio Ramos ''Nasıl futbolcu olmam gerektiğinin sorumlusu Luis'dir. Zafere doğru yürüyüşü bize öğretti'', İker Casillas ''Çok üzüntülü bir gün. En büyüklerden biri aramızdan gitti. Nasıl olmam gerektiğinin büyük bir bölümünü bana öğrettiğin için teşekkürler'', Xabi Alonso ''En büyüklerden biri gitti. Çok üzüntülü bir gün. Onun kişiliği bir çoğumuzun yaşamına damga vurmuştur'', Barcelonalı futbolculardan Cesc Fabregas da ''Hem profesyonel kariyerimde hem de kişiliğimde çok büyük bir iz bırakan bir kişi aramızdan ayrıldı'' ifadeleriyle üzüntülerini belirtti.

İspanyol basınında ise Marca gazetesi, internet sitesinde Aragones ile ilgili ''Luis Milli Takım'ın babası. İspanyol futbolcuların en iyi nesline kazandıran bir dönemi başlattı'', As gazetesi, ''Luis Aragones, tiki-takalı (İspanya Milli Takım'ının play station oyunundaki gibi oynadığına atfen takılan lakap) İspanya'nın babası. Efsanevi futbolcu ve teknik direktör'', El Pais gazetesi ''İspanya Milli Takımı'nın kaderini değiştiren adam Luis Aragones öldü'', El Mundo gazetesi ise ''İspanyol futbol tarihinin figürü Luis Aragones öldü'' başlığını attı.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.