comScore

Chelsea Chelsea

Mourinho'yu şoke eden tepki!

25 Ocak 2015, Pazar 16:33
Mourinho'yu şoke eden tepki!

İngiltere FA Cup 4. Tur mücadelesinde Chelsea'yi 2-0 geriden gelip 4-2 yenen Bradford'da teknik patron Phil Parkinson, rakip hoca Jose Mourinho'nun elini sıkmadı.

İngiltere 1. Lig temsilcisi Bradford'ta 4-2'lik Chelsea zaferinin sevinci yaşanırken, karşılaşmanın son bölümünde oldukça ilginç bir olay yaşandığı ortaya çıktı.
 
Sporx.com'da yer alan habere göre; ev sahibi takımın uzatma dakikalarında Mark Yeates'in golüyle skoru 4-2'ye getirmesinin ardından, rakip takım teknik direktörü Phil Parkinson'ı tebrik etmeye giden Jose Mourinho, hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.
 
47 yaşındaki meslektaşının başarısını kutlamak için Bradford yedek kulübübesine doğru yönelen Portekizli teknik adam, Phil Parkinson'ı tebrik etmek için elini uzattı ancak İngiliz teknik adam bu jesti geri çevirdi.
 
Şok etkisi yaratan bu tepkiyi büyük bir ustalıkla savuşturan Chelsea Menajeri, hiçbir şey olmamış gibi davranarak, Parkinson'ın kafasına hafifçe vurdu ve yedek kulübesinde yer alan antrenörleri teker teker kutladı.   

NEDEN ELİNİ SIKMADI?

Mücadelenin ardından açıklamalarda bulunan Phil Parkinson, maçın son düdüğü çalmadan rehavete kapılmamak için ve Chelsea gibi bir takımın geri dönüşüne zemin hazırlamamak için yüksek konsantrasyonda olduklarından dolayı böyle bir hamle yaptığını söyledi.
 
Parkinson, "Mourinho elimi sıkmaya geldi ancak o an maçın bitmesine henüz 3.5 dakika vardı. Rehavete kapılmak istemedim. Eğer Chelsea o dakikada bir gol bulsaydı, sahada dünya çapındaki oyuncuları ile hemen ikinci bir golü daha bularak skoru eşitleyebilirdi. Ne yapmamız gerekiyorsa onu yapmaya ve maçın sona ermesine konsantre olmuştuk. Zaten kendisi maçtan sonra soyunma odasına geldi oyuncularımı tek tek tebrik ederek herkesin elini sıktı. Gerçekten çok klas bir hareketti" ifadelerini kullandı. Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"