comScore

Chelsea Chelsea

Schürrle'den Mesut'a destek geldi

03 Ekim 2014, Cuma 16:10

Chelsea'nin Alman oyuncusu Andrea Schürrle, Arsenallı vatandaşı Mesut Özil'in büyük maçların baskısını kaldırabilecek tipte bir oyuncu olduğunu söyledi.

Chelsea'nin Alman oyuncusu Andrea Schürrle, Arsenallı vatandaşı Mesut Özil'in büyük maçların baskısını kaldırabilecek tipte bir oyuncu olduğunu söyledi.

İngiltere Premier Lig'de pazar günü Chelsea ile Arsenal arasında oynanacak Londra derbisi öncesinde İngiliz basınına konuşan Schürrle, milli takım arkadaşı Mesut Özil'den övgüyle bahsetti.

Özil'in diğer futbolculardan farklı olduğunu belirten Schürrle, "Mesut, baskıya ihtiyacı olan birisi. Ondan iyi performans bekliyorsanız üzerinde baskı hissetmeli" değerlendirmesinde bulundu.

Mesut'un 10 numara oynadığında çok daha etkili olduğununu vurgulayan Schürrle, "O bölgede oynayınca hem gol, hem de asist üretebiliyor. O, harika bir oyuncu" ifadelerini kullandı.

Özil'e sabır gösterilmesi gerektiğini savunan Schürrle, "Ona zaman tanınırsa dünya klasında bir futbolcu olduğunu kanıtlayacaktır. Onun formda olması, milli takımımız için de son derece önemli" dedi. 

Schürrle, Premier Lig'de 9 maçta bu sezon yalnızca bir gol ve asistle oynayan Mesut'un her an form grafiğinde çıkış yakalayabileceğini belirterek, "Umarım bu, pazar günü bize karşı olmaz" temennisinde bulundu.

Özil'in ada basınında "acımasızca" eleştirildiğini söyleyen Schürrle, "O, her saniye akıl dolu bir paslarıya ve skora katkısıyla maçın gidişatını değiştirebilir. Ona sahip çıkılmalı" diye konuştu.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)