comScore

Bursaspor Bursaspor

İbrahim Yazıcı: "Benim B planım yok"

31 Ocak 2013, Perşembe 19:03

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Özlüce Tesisleri'nde yaptığı basın toplantısında Bursaspor'a sahip çıkılmasını istedi.

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bursaspor tarihindeki çok yoğun gündem ve günler yaşadıklarını ifade eden Yazıcı, "Bu toplantıyı aniden kararlaştırdım. Her kesimden bir şeyler uyduruluyor. Bakıyorum ben bile inanamıyorum. Bunu satmayacağız diyoruz, alt yazı geçiyor anlaşmışlar diye. Ona benzer bir sürü olur olmaz işler. Ertuğrul Sağlam'ın ayrılışında ne vardı gibi şeyler. 4 yıl sayın Sağlam ile beraber çalıştık. 4 sene içinde hepinizin de gördüğü gibi uyumlu bir çalışma sergiledik. Kendisi de ifade ettiği gibi uyumsuzluk olsaydı bugüne kadar alınan başarılar herhalde olmazdı" dedi.
"B PLANIM YOK"

"Hemen hoca kim demeye başlandı" diyen Yazıcı, "Benim B planım yok. Biz Sağlam'a güvendik. Sezon sonunu getirmek gerekir diye düşündük. Benim Türkiye'de tanımadığım isimler mi yok. Bunların hiçbirini aklımdan geçirmedim. Herhangi biriyle de Ertuğrul hoca ayrılır mı kimi getirelim diye düşünmedim. Sayın Sağlam'ın Beşiktaş'tan ayrılış nedenini bilirsiniz. Güvensizlik. Sayın Sağlam orada teknik direktörken, başka teknik direktörlerle konuşmalar oldu diye bu olay oldu. Bu hem ne bana ne de Bursa'ya yakışır. Teknik direktör konusunda 1 günde karar vermek istemiyorum. Gece gündüz bakıyoruz. Herkes bir isim üretiyor. Tabi ki böyle son senelerde başarılarla sezonlarını geçiren Bursaspor'un teknik heyeti de sıradan bir kişi olamaz. Bu konuda henüz karar veremedik. Devre arasını geçtik. Devre arası transferleri iyi bir transfer değildir. Bu hoca için de geçerli. Biz zor bir görev yapacağız. Sezon başı olsa çok farklı şeyler yapabilirsiniz" diye konuştu.

"SEN ETİK DEME BARİ"

Gaziantepspor'un Teknik Direktör Hikmet Karaman ile ilgili açıklamalarına da değinen Yazıcı, "Bugün Gaziantepspor kulübü atmış tutmuş. Cevabını da verdim. Bana öyle çok dolaylı teklif geliyor. Ama ben çalışan bir kişiyi hayatta gel bana demem. Oradan ayrılır, farklı nedenleri vardır sonra işime gelir tabi ki olabilir. Ama o hocayla konuşmam yok. Ama götürüp getirenler var. Herkes bir şeyler söylüyor. Etiklikten bahseden takım benim Muhammed'imi ayarttı, Bekir Ozan'ı ayarttı, Turgut Doğan Şahin'i kaçırdılar. Sen söyleme bari. Etik'ten haberi yok. Alt yapı hocalarımızı götürdüler. Bursaspor'un farklı bir konumu var" dedi.

"DESTEK YOK"

Gerekli desteği bulamadıklarını ifade eden Yazıcı, "Sayın Sağlam bazı bazın organlarına verdiği demeçlerde şunu söylüyor; son 2 yıldır gereken desteği bulamadık. Bu destek çok yönlü. Taraftar açısından, başka açılardan. Gözle görülür bu desteği göremedik. Bunları ben de defalarca dile getirdim. Bursa şehir olarak bize sahip çıksın. Bursaspor bu şehrin simgesi, şerefi. Onun için bir başka Bursaspor yok. İyiye giderse hepimiz gururlanacağız. Ama Allah göstermesin ters bir gidişte de hepimiz üzüleceğiz. O kadar çok şeyler kulağımıza geliyor ki. Üzüldüğüm şeyler de var. Bugüne kadar hiç olmayan bir protesto var. Ben bu protestoların nereden ve nasıl geldiğini iyi biliyorum. Toplum psikolojisinde 3 kişi bağırır 100 kişi de arkasından gider. Bunlara müsaade edilmemeli. Müsaade ederseniz ayrı bir kaos olur" şeklinde konuştu.

"KÖTÜ GİDEN NE VAR?"

Kongrede ayakta alkışlandıklarını hatırlatan İbrahim Yazıcı, "4 yıldır kötü giden ne var? Basın olarak devamlı yazıyorsunuz. Ben olumlu yazıları çok az buluyorum. Ben de size soruyorum. Kötü giden nedir? Başımıza gelmeyen kalmadı. Hayatımız pahasına neler olduğunu sizler de biliyorsunuz. Ben bunu reklam olsun diye söylemiyorum. Böyle bir düşüncemiz yok. Sizlerin karşısına da çok az çıkan bir kişiliğimiz var. Orada belki hatalıyım. Biraz fazla konuşmak lazım. Ama ben konuşmaktan ziyade yapılan işlere bakarım. Tabelan düzgün olacak. Bu 4 sene içinde, elinizi vicdanınıza koyun, Yazıcı yönetimi ne yapmış. Ben gidersem ne düzelecek? Bunu benim de bilmem lazım. Daha yeni kongre yaptık. Kongrede neden kimse çıkmadı. Neden herkes ayakta alkışladı" dedi.

"SAHİP ÇIKALIM"

Taraftara da seslenen Yazıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Taraftar arasında bazı şeyler çığ gibi büyüyor. Özellikle taraftara sözüm var. Ben bugüne kadar ağzımdan kötü bir söz söylemedim. Taraftarıyla beraber olursa başarıya gider dedim. Son zamanlardaki ilgisizliği anlamak mümkün değil. Öyle maçlar oluyor ki, bakıyorsunuz kimse yok. İkinci ligde bile o stat doluyordu. Kötüye giden nedir? Bunu anlamak istiyorum. Bugün bile transfer yaptık. Premier Lig'den oyuncu alıyoruz. Bursaspor'a bundan 5 sene önce Premier Lig'den oyuncu gelir miydi? Bugün Bursaspor'un dünyada tanınmasından dolayı geliyor. Artık farklı bir Bursaspor var. Bundan sonra Bursaspor hep daha ileriye gitmesi lazım. Gelin hep beraber Bursaspor'a sahip çıkalım."

"TRANSFERDE GEÇ KALMADIK"

Transferde geç kalmadıklarını söyleyen Yazıcı, "Transferde geç kalmadık. Twente'ye Belluschi'yi jest olsun diye getirdik. Burada yendiğimiz Twente'yi orada transfer için mi yenildik. Yabancı transfer hakikaten çok zor bir iş. Adam geldi ben oynamayacağım dedi. N'Diaye denilen futbolcu arkadaşımız. Premier Lig'den teklif almış. Ne yapacaksın. Okşayacak mısın? Adamı gönderdik, yerine en kısa zamanda bulabildiğimiz adamı aldık. Onunla ilgili de kimse kötü bir şey söylemedi. Adam gideceğim derse ne yapacaksın. Herkes Serdar Aziz'i konuşuyor. Ben demeden hiç bir yere gidemez. Yok öyle bir şey. Ama yabancı öyle değil" diye konuştu.

"NE İSTEDİYSE YERİNE GETİRDİK"

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın bugüne kadar ne istediyse yerine geldiğini söyleyen Yazıcı, "Ertuğrul Sağlam bugüne kadar yönetimden ne istediyse yerine gelmiştir. Takımı ben mi yapıyorum. Ben başkanım. Ben nasıl bu işi en üst düzeyde yürütürüm, ona bakarım. Eskiden takım para alamadığı için antrenmana çıkılmayan gün vardı. Bizim dönemimizde oldu mu. Ben düşüş olduğunu düşünmüyorum. Takımımız birden çıkış da yapabilir. Bu yıl enayice kaybettiğimiz puanlara bakarsanız bugün liderdik. Hepsi bir faktör. Başarısızlık diye bir şey yok. Onu öyle göstermeye çalışanlar var. Varsa 'Ben bu takımı şampiyonluğa oynatırım' diyen babayiğit buyursun gelsin" şeklinde konuştu.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!