comScore

Bursaspor Bursaspor

Yazıcı'dan yanıt!

31 Ocak 2013, Perşembe 13:45

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, eleştirilere karlılık vererek "Herkes dönüp kendi özeleştirisini yapsın" dedi..

Kulübün resmi dergisine açıklamalarda bulunan Başkan Yazıcı, hareketli dönemler geçirdiklerini, önemli maçlar oynarken, takıma takviyeler yapmak için çaba harcadıklarını anlattı. Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, taraftarların biraz da medyanın yönlendirmesi ile yönetim kurulumuza baskı yaptığını belirterek, "Çalışmalarımızda Bursaspor'un menfaatlerini korumak için çok dikkatli hareket ediyoruz. Hesapsız para harcama dönemi artık bitti" diye konuştu.

"PARA KAZANALIM' MANTIĞIYLA YAKLAŞMADIK"
Alfred N'Diaye'nin İngiltere'ye transfer olmasında haksız yere eleştirilerle karşılaştıklarını belirten Başkan Yazıcı, şöyle konuştu:
"N'Diaye'yi satıp para kazanalım' mantığıyla olaya yaklaşmadık. Medya durumu kamuoyuna bu şekilde servis edince doğal olarak eleştirildik. Oyuncuyu alırken de, satarken de teknik heyet ile ortak hareket ederiz. Kulübün menfaatleri her şeyin önüne geçer. Eğer oyuncunun Bursaspor'da kalmasını gerektiren şartlar ortadan kalkmışsa kulübümüzü bu işten maksimum karlı çıkararak oyuncu satışını yaparız. N'Diaye, 'Bursaspor'da oynamak istemiyorum' deyince bizim de transferi onaylamaktan başka çaremiz kalmamıştı."

"BİZİM OLDUĞUMUZ YERDE HEDEF BİTMEZ"
Başkan Yazıcı, taraftarların kendilerine gösterdiği tepkiye sağlıklı bir yorum yapmakta zorlandığını anlatırken şöyle dedi:
"Son üç sezon içerisinde şampiyonluk, üçüncülük ve beşincilik elde etmiş bir takımız. Aynı zamanda Türkiye Kupası finali oynadık. Takımın başarısız olduğunu kim söyleyebilir? Herkes dönüp kendi özeleştirisini yapsın. Bizleri hedefsiz bir yönetimmişiz gibi göstermeye çalışıyorlar. Bizim olduğumuz yerde hedefler kesinlikle bitmez. Göreve geldiğimizde söylediğimiz ilk kelimeler zirveye oynayan Bursaspor sözüydü. Biz şampiyon olduğumuz sezon bile şampiyon olacağız diye bir hedef göstermemiştik. O dönemde büyük bir borç yüküne rağmen takımı yönetiyorduk. O dönemde takımımız 20 milyon TL'lik bir değere sahipken bugün 70 milyon TL değerinde bir takıma sahibiz. Olayları değerlendirirken objektif gözle bakmak gerektiğini düşünüyorum."


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!