comScore

Bursaspor Bursaspor

Zico ve Rijkaard sesleri yükseldi ama..

30 Ocak 2013, Çarşamba 14:00

Ertuğrul Sağlam'ın istifasından sonra teknik direktör arayışlarına hız veren Bursaspor'da Zico ve Rijkaard gibi dünya çapında isimler iddia ediliyor.

Ertuğrul Sağlam'ın istifasından sonra teknik direktör arayışlarına hız veren Bursaspor'da Saffet Susiç, Zico, Eriksson ve Hakan Kutlu isimleri üzerinde duruluyor.

Bu arada bir dönem Galatasaray'da da görev yapan Frank Rijkaard'ın daBursaspor'un görüşme listesinde olduğu ancak, Hollandalı'nın bu sezon sonuna kadar herhangi bir takım çalıştırmayacağı belirtildi.

ZİCO'DAN OLUMSUZ YANIT
Önceliği Zico'ya veren Bursaspor, Brezilyalı hocadan olumlu yanıt alamadı.Yakın zamanda Irak milli takımındaki görevini bırakan Zico, "Brezilya'da ailemin yanındayım. En az 6 ay çalışmayı düşünmüyorum" diyerek Bursaspor'un teklifini geri çevirdi.

Hakan Kutlu ile ilk görüşmesini gerçekleştiren yeşil - beyazlı ekip, genç teknik adamdan son kararı vermek için süre istediler.

RİJKAARD İDDİASI
Teknik adam arayışlarına devam eden Bursaspor'undaha önce Türkiye'de çalışan iki ismi daha gündemine aldı. Bursaspor Yönetimi'nin Saffet Susiç ve Galatasaray'ın eski çalıştırıcısı Frank Rijkaard için nabız yokladığı iddia edildi.

SON İSİM ERİKSSON
Bursaspor yönetimi son olarak İsveçli Sven-Göran Eriksson'da gündemine aldı. DHA'nın haberine görebir dönem İngiltere Milli Takımı'nı da çalıştıran dünyaca ünlü İsveçli teknik adam Sven-Göran Eriksson'u takımın başına getirmek için harekete geçti.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!