comScore

Bursaspor Bursaspor

Altidore'dan bilgi alıp Bursa'ya geldi

24 Ocak 2013, Perşembe 16:19

Bursaspor'un yeni transferi Maurice Edu, yeşil-beyazlı kulübün televizyon kanalına konuştu.

Bursaspor'un Stoke City'den sezon sonuna kadar kiralık olarak kadrosuna kattığı Maurice Edu kulüp televizyonuna önemli açıklamalarda bulundu. ABD'li orta saha oyuncusu, "Takım arkadaşlarımın hepsinde maç kazanma açlığı var" dedi. "KENDİMİ GÖSTERECEĞİME İNANIYORUM"
Stoke City'de istediği performansı gösteremediğini belirten Edu, "Stoke City'de istediğimi sergileyemedim. Kendimi geliştirip milli takıma seçilme hedefim vardı. Stoke City'de bunu başaramadım. Bursaspor'da kendimi daha iyi göstereceğime inanıp buraya geldim" şeklinde konuştu. "ALTİDORE'DAN BİLGİ ALDIM"
Rangers forması giydiği dönemde Şampiyonlar Ligi maçında Bursaspor'a karşı mücadele ettiğini hatırlatan Edu, "Şampiyonlar Ligi'nde bizim için çok önemli bir gururdu. Özellikle Bursaspor maçı çok iyi geçmişti. Orada diğer takımların taraftarlarını görmek bizi mutlu ediyordu. Bursaspor'u gelmeden önce yazın da görüşmelerimiz olmuştu. Temas tekrar kurulunca Bursaspor'un eski futbolcusu Jozy Altidore'dan bilgi aldım. Kendisi sürekli pozitif bilgi aktardı. Şehrin, takımın ve taraftarın çok iyi olduğunu söyledi. Bu da bana ekstra motivasyon sağladı" diye konuştu. "BU SEZON İYİ GEÇECEK"
Takımda maç kazanma açlığı olduğunu vurgulayan yetenekli orta saha oyuncusu, "Türkiye'ye geldiğimden beri ilk günden takım arkadaşlarım, hocalarım bana destek oldular. Harkadaşlarıma çabuk alıştım. Bursaspor'un oyun stili hızlı paslar. Ben de bu oyun şeklini seviyorum. Takım kupada iyi gitmese de ligde iyi bir pozisyondayız. Takım arkadaşlarımın hepsinde maç kazanma açlığı var. Önümüzdeki maçlarda daha iyi olacağımıza ve bu sezonun iyi geçeceğine inanıyorum" dedi. "KORNERDEN GOL ATMAYI ÇOK SEVERİM"
Kendi özelliklerinden bahseden Maurice Edu sözlerini şöyle sürdürdü: "Benim son zamanlarda maç eksiğim vardı. Ama en kısa sürede maç eksiğimi gidereceğime inanıyorum. Özellikle defanstan topu almak, topu dağıtmak, forvetlere yardım etmek ve kornerden gol atmayı çok severim. Bunu da önümüzdeki maçlarda kanıtlayacağım." "DESTEK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"
Taraftarlara da mesaj gönderen Edu, "Daha taraftarlarla yüz yüze gelemedik. Son maçlarda çok az taraftarlar vardı. Ama Rangers maçında kendi gözlerimle de görmüştüm. Takım arkadaşlarım da taraftarların 90 dakika boyunca Bursaspor'u desteklemeyi bırakmadıklarını söylüyor. Bu da bizim için önemli bir şey. Çünkü diyelim son dakikalarda, taraftarların desteği sizin bir çalım atmanızı ya da gole gitmenizi sağlıyor" şeklinde konuştu.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!