comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'un başkanlığına kaç aday var?

06 Ocak 2016, Çarşamba 12:40
Bursaspor'un başkanlığına kaç aday var?

Yeşil-beyazlı kulübün 11 Ocak'ta gerçekleşecek olağanüstü kongresinde başkanlık yarışına girmek için 7 aday resmi başvuru yaptı.

Bursaspor Kulübünün 11 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilecek olağanüstü kongresinde başkanlık yarışına girmek için 7 aday resmi başvuru dilekçelerini divan başkanlık kuruluna verdi. 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, resmi adaylık başvurusunun son tarihi olan önceki gün Özlüce Tesisleri'nde ciddi bir yoğunluk yaşandı. Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu, öğle saatlerinden itibaren adayları beklemeye başladı. Adaylık başvurusu için tesislere gelen ilk isim Burhan Ilgın oldu. Ilgın'ın ardından, Cevdet Yıldız, Ersin Kurtuluş, Recep Günay, Ali Ay, Timur Noyan ve Burhan Vatan adaylık başvurusunda bulundu.

Adayların bir kısmı, başvurunun ardından mevcut başkan Recep Bölükbaşı ile kulübün durumuyla ilgili görüşme gerçekleştirdi. 

Bursaspor'un 17 Haziran 2013'te yapılan kongresi için Hayri Yazıcı, Erkan Körüstan, Muzaffer Önadım, İlhan Uslu, Recep Bölükbaşı ve Mesut Mestan aday olmuştu. Kongreye kısa bir süre kala Recep Bölükbaşı adaylıktan çekildiğini açıklamış, 5 adayın yarıştığı kongreyi Erkan Körüstan kazanmıştı.

 

- "Fazla aday sevindirici"

 

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fazla aday çıkmasının kulüp açısından sevindirici olduğunu söyledi.

Medeni cesaretini gösterip Bursaspor'a hizmet etmek için elini taşın altına koyan tüm adaylara teşekkür eden Sevinç, "Hakikaten bir şeyler vermek için gelenleri kutluyorum. Kendisini göstermek için çıkan varsa o da hoş değil" dedi. 

"Ben bu işe talibim, Bursaspor'a hizmet etmek, faydalı olmak istiyorum" düşüncesiyle aday olanları takdirle karşıladıklarını ifade eden Sevinç, kongrenin kulübe ve camiaya hayırlı olmasını dilediklerini, gerçekten Bursaspor'u iyi yerlere taşıyacak adayın seçilmesini arzu ettiklerini bildirdi.

 

- "Kongrede iki öneri sunacağız"

 

İdris Sevinç, divan başkanlık kurulu olarak 11 Ocak'ta yapılacak olağanüstü genel kurulda, bundan sonraki kongrelerin daha sağlıklı olabilmesi için iki öneri sunacaklarını kaydetti.

İlk tekliflerinin, genel kurulların iki güne yayılması, ikincisinin ise başkanların adaylık sürecinde kulübe belirlenen bir miktarda bağış yapmaları yönünde olacağını anlatan Sevinç, şu ifadeleri kullandı: 

"Divan başkanlık kurulu olarak dünkü adaylık sürecinde adaylara şaka yollu, 'divan olarak adaylardan 20 bin lira bağış alma kararı aldık. Bu bağışların altyapıya aktarılmasını sağlayacağız' dedik ancak tepkiyle karşılaştık. Bu tamamen espriydi. Zaten bizim böyle bir yetkimiz yok. Ancak Allah nasip eder genel kurulu yaptığımızda iki önerimiz olacak. İlki, bundan sonraki genel kurulların iki güne yayılmasını isteyeceğiz. İkinci teklifimiz ise Bursaspor'a aday olacakların bağış yapması yönünde olacak. Bu iki önerinin gündeme alınarak genel kurulda kabul edilmesini isteyeceğiz."


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"