comScore

Bursaspor Bursaspor

Timsah Arena açılışı yapacak

03 Eylül 2015, Perşembe 12:20
Timsah Arena açılışı yapacak

Bursaspor'un yeni stadı Bursa Arena Eskişehispor maçıyla hizmete açılacak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 190 bin metrekare alana kurulan 45 bin kişilik yeni stadyumun Eylül ayının sonunda Süper Lig'in 6. haftasında oynanacak Eskişehirspor maçıyla açılacağını söyledi.
Başkan Altepe, Bursaspor Divan Kurulu Toplantısı'na katıldı. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Muradiye Salonu'nda yapılan toplantıda konuşan Başkan Altepe, Acemler'de inşaa edilen ve dünyanın en iyileri arasında gösterilen stadyumun Süper Lig Hasan Doğan Sezonu'nun 6. haftasında Eylül ayının sonunda oynanacak olan Bursaspor-Eskişehirspor maçıyla kapılarını açacağını söyledi.
Başkan Altepe, 13 Ekim'de de Türkiye A Milli Futbol Takımı ile İzlanda arasında oynanacak EURO2016 Fransa Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu 10. maçına da ev sahipliği yapacağını açıkladı.

Boş bir haftada bir Avrupa takımını Bursaspor'la karşı karşıya getirmeyi de düşündüklerini ifade eden Başkan Altepe, "İnşallah yeni stadyumumuzla birlikte Bursa'da yepyeni bir futbol anlayışı ve yepyeni bir futbol kültürü doğacak." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın her alanda büyük imkanlara sahip olduğunu belirterek, şehrin tüm değerlerini sonuna kadar Bursaspor'un başarısı için kullanacaklarını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda elinden geleni yaptığını, milyonlarca TL harcayarak inşaa ettirdiği stadyumda bulunan 90 adet kapının, onlarca locanın, 50 bin metrekarelik işyerinin, kafeterya ve restoranların gelirlerini meclis kararıyla Bursaspor'a bıraktığını kaydeden Başkan Altepe, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bursaspor şampiyon olunca, Bursa ili de şampiyon oluyor. Bursaspor küme düşünce, Bursa ili de küme düşüyor. Biz istiyoruz ki Bursaspor çok iyi günler yaşasın, Türkiye'nin en popüler takımı olsun. Kasası denk olan, sıkıntı yaşamayan kulüp olsun. Dolayısıyla Bursa da iyi olsun. Takım 3 puan alınca, Bursa da puan alsın. Bunun için belediye yatırımlar yapıyor ama başta taraftar olmak üzere iş dünyası da takımı sahiplenmeli. Yeni stadyumda satılmadık loca bırakılmamalı, kombine biletler tükenmeli. Bursa'da yaşayan, bu kentin ekmeğini yiyenler takımı sahiplenmeli. Herkes imkanı ölçüsünde buraya bir şeyler bırakmalı."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)