comScore

Bursaspor Bursaspor

Şenol Güneş: 'Adam buraya sadece tekme atmaya gelmiş'

05 Şubat 2015, Perşembe 22:14
Şenol Güneş: 'Adam buraya sadece tekme atmaya gelmiş'

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ziraat Türkiye Kupası C Grubu'nda 3-0 kazandıkları Centone Karagümrük maçının çok sert geçtiğini belirterek, "Adam buraya sadece tekme atmaya gelmiş. Böyle ligde şampiyon olsan ne olur, olmasan ne olur" dedi.

 Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kupa ve lig maçlarının art arda gelmesi nedeniyle fikstürün bazı takımlara avantaj, bazı takımlara ise dezavantaj oluşturduğunu belirtti.

Maçı kazanmanın çok önemli olmadığını, 2 oyuncusunun sakatlandığı için oyundan çıktığını, sertlik nedeniyle sinirlenen Josue'yi de kart görmemesi için mecburen oyundan almak zorunda kaldıklarını vurgulayan Güneş, "Savaşa mı geldik ne oldu anlamadım" değerlendirmesinde bulundu. Güneş, maçın hakemlerinin sertliğe göz yumarak bir anlamda rakip oyuncuları teşvik ettiğini öne sürerek, şöyle konuştu:
"Türkiye Futbol Federasyonu 14 yabancı oyuncu serbest kararı alacağına yabancı hakem getirsin. Suç yapan, tekme atanı teşvik edersen, ceza vermezsen oyuncu sertliğe devam eder. Rakip takım antrenörü 'normal' diyor. Futbol oynanmıyor, bir kavga yapıyor. Ben Karagümrük sahasına polisle girdim, polisle çıktım. Bir de soyunma odasına dönerken bana posta koyuyor. Gözlemcilere de söylüyorum, bunları niye raporlarınıza yazmıyorsunuz. İstanbul'da biz bir şey yaptığımızda hemen rapor yazıyorsunuz. Ben ilk kez saha içinde bu kadar sinirlendim. Adam buraya sadece tekme atmaya gelmiş. Böyle ligde şampiyon olsan ne olur, olmasan ne olur."

Centone Karagümrük cephesi

Centone Karagümrük Teknik Direktörü Ferruh Özgün, Bursaspor'un Türkiye liglerinin en formda takımlarından biri olduğunu belirtti. "Bursaspor çok üst düzey bir takım. Ligin üstünde futbol oynuyorlar" diyen Özgün, şöyle devam etti: "Ben Centone teknik direktörüyüm ve bir camiayı temsil ediyorum. Bursaspor'u tebrik ediyorum fakat yedek kulübesinden yapılanları hak etmedik. Sonuçta futbol sert bir oyun. Kasti hareket olmadığını düşünüyorum. Yedek kulübesinden bize karşı yapılanlar bizi üzdü. Ben futbolu konuşmak isterdim. Bursaspor teknik ekibinin yaptığı hareketleri yadırgadım. Futbolda bunların olmaması lazım. Biz, Bursaspor'a, Karagümrük'te iyi misafirperverlik gösterdik. Bu yapılanlar hoşuma gitmedi."

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.