comScore

Bursaspor Bursaspor

Timsah Arena bitmeden ödül aldı

13 Ekim 2014, Pazartesi 16:28

Timsah Arena Avrupa'nın en prestijli yarışmalarından olan International Property'de ödül kazandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin inşa ettirdiği Bursa Büyükşehir Stadyumu, Avrupa'nın en prestijli yarışması olan International Property'de ödül kazandı.

Stadın mimarisini üstlenen Hasan Sözüneri Mimarlık, yarışmaya 'Kamusal Yapılar' kategorisinde Bursa Büyükşehir Stadyumu ve Bursa Adalet Kampüsü projeleriyle katıldı. Ödüllerin yarın akşam Londra'da gerçekleşecek galada sahiplerini bulacağı bildirildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan stadyumun, yeni sezonda karşılaşmalara hazır hale getirileceği bildirildi.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, UEFA'nın son kriterlerine uygun olarak inşa edilen ve tamamlandığında dünyanın sayılı stadyumları arasına girecek 45 bin kişilik yeni stadyumda, çatı kaplamaları da son aşamaya geldi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile stadyumda devam eden çalışmaları inceledi.

Altepe, yaptığı açıklamada, stadyumdaki çalışmaların yeni sezona kadar tamamlanacağını söyledi. Dünyanın tüm önemli stadyumlarının incelendiğini ve en ayrıcalıklı projenin Bursa'ya kazandırıldığını vurgulayan Başkan Altepe, ''Bursa'da 185 bin metrekarelik alana kurulan stadyumumuz artık hızla gelişiyor. Tüm ince işleri ve çatısıyla birlikte hızlı şekilde yol alıyoruz. Bir yandan koltukların imalatı yapılırken diğer yandan çatı inşaatı tamamlanıyor. Dış yüzeydeki dayanıklı teflon kaplama işlemleri sürüyor. Stadyumun diğer parçaları da önümüzdeki günlerde yavaş yavaş monte edilmeye başlanacak. Stadyum, yeni sezonda karşılaşmalara hazır hale getirilecek'' diye konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"