comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da stat sevinci

07 Ekim 2014, Salı 13:50

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan stadyumun, yeni sezonda karşılaşmalara hazır hale getirileceği bildirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan stadyumun, yeni sezonda karşılaşmalara hazır hale getirileceği bildirildi.

 Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, UEFA'nın son kriterlerine uygun olarak inşa edilen ve tamamlandığında dünyanın sayılı stadyumları arasına girecek 45 bin kişilik yeni stadyumda, çatı kaplamaları da son aşamaya geldi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile stadyumda devam eden çalışmaları inceledi. Altepe, yaptığı açıklamada, stadyumdaki çalışmaların yeni sezona kadar tamamlanacağını söyledi.

Dünyanın tüm önemli stadyumlarının incelendiğini ve en ayrıcalıklı projenin Bursa'ya kazandırıldığını vurgulayan Başkan Altepe, ''Bursa'da 185 bin metrekarelik alana kurulan stadyumumuz artık hızla gelişiyor. Tüm ince işleri ve çatısıyla birlikte hızlı şekilde yol alıyoruz. Bir yandan koltukların imalatı yapılırken diğer yandan çatı inşaatı tamamlanıyor. Dış yüzeydeki dayanıklı teflon kaplama işlemleri sürüyor. Stadyumun diğer parçaları da önümüzdeki günlerde yavaş yavaş monte edilmeye başlanacak. Stadyum, yeni sezonda karşılaşmalara hazır hale getirilecek'' diye konuştu.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)